Двопартійна ініціатива: парламентарі США закликають Байдена надати Україні гарантії вступу в НАТО

Конгресмени та сенатори вважають, що тільки таким чином можна гарантувати безпеку в Східній Європі

Двопартійна сенатська група
Політики заявляють, що вступ України в Альянс відповідає інтересам Сполучених Штатів

Двопартійна група членів Конгресу та Сенату США звернулася до президента Джо Байдена із закликом підтримати ідею надання Україні «конкретного та досяжного механізму набуття членства в НАТО». Вони закликають співпрацювати із союзниками, аби втілити цю ідею вже на липневому саміті Альянсу у Вільнюсі.

Як повідомив у своєму телеграм-каналі очільник Офісу президента Андрій Єрмак, авторами листа є голова Гельсінської комісії США, республіканець, Джо Вілсон, його співголова, демократ, Стів Коен, члени комісії — сенатори-демократи Річард Блюменталь та Шелдон Вайтхауз, а також конгресмени-республіканці Майк Ловлер і Річард Хадсон. У співавторах є ще сенатор Лендсі Грем, конгресмени Ллойд Доггет, Майк Квіглі, Марсі Каптур, Браян Фіцпатрік, Томас Кейн і Шиєла Джексон-Лі.

«У листі також наголошується на важливості надання Україні з боку НАТО перспектив «найближчого шляху» щодо членства «в рамках перспективних зусиль із закладення основи для відновлення, розширення та зміцнення миру в регіоні» та підкреслюється «цінність, яку Україна привнесе в НАТО як взірець стійкої демократії та головної військової сили, яка дає відсіч росії на полі бою». Важливо зрозуміти, що вберегти Європу від великої війни можливо, якщо Україна стане членом НАТО», — підсумовує Єрмак.

Андрій Єрмак
Андрій Єрмак каже, що зберегти мир можливо, якщо прийняти Україну в НАТО. Фото з відкритих джерел

Що цьому передувало

Питання членства України в НАТО та надання гарантій безпеки на час, поки воно не відбудеться стає найважливішим для обговорення на Заході з наближенням саміту Альянсу у Вільнюсі. Двадцять країн-членів блоку з 31 оголосили про свою підтримку вступу України до НАТО. Водночас усе ще точаться дискусії щодо того, як має виглядати подальша інтеграція. Зокрема обговорюють, потрібно надавати офіційне запрошення чи ні, а також чи вимагати від Києва виконання плану дій щодо членства чи зробити це за прискореною процедурою, як це відбулося зі Швецією та Фінляндією.

Президент США Байден заявляв, що не підтримуватиме спрощену процедуру вступу. Водночас з’явилася інформація про те, що Франція змінила позицію та підтримуватиме вступ України до НАТО.

Раніше ми писали про те, що Єрмак заявляв, що Україна розраховує отримати запрошення на вступ до НАТО. А ще ми розповідали, що Зеленський на конференції в Лондоні заявив, що «Київ чекає на мужність» лідерів НАТО.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube