Дві третини українців залишаться без інтернету у випадку тривалого відключення світла

Читать на русском

Багато інтернет-провайдерів та користувачів досі не перейшло на нову технологію передачі даних, яка забезпечить вихід у глобальну мережу

Читать на русском
Wi-Fi роутер
В Україні лише 37% абонентів будуть мати інтернет під час вимкнення світла - Мінцифра. Фото: unian.ua

Багато інтернет-провайдерів та користувачів досі не перейшло на нову технологію передачі даних, яка забезпечить вихід у глобальну мережу

В Україні лише 37% абонентів мають інтернет, який працює під час знеструмлення. Указом президента встановлено, що усі інтернет-оператори мають забезпечити громадян безперебійним інтернетом протягом 72 годин за відсутності електроенергії. У Києві лише 9% абонентів будуть мати вихід до глобальної мережі. 

Про це повідомляє директор Департаменту з розвитку фіксованого інтернету Мінцифри Юрій Мацик. Він також зазначив, що приріст користувачів PON за останній рік сягнув 28%

Якщо росіяни знову вдадуться до обстрілів та знеструмлять Україну, то 63% українців, які під'єднані до інтернет-провайдерів втратять доступ до інтернету. Проте, у Держспецзв'язку були розроблені спеціальні вимоги, які висунули компаніям, які вони мали б виконати до 1 вересня 2023 року. 

"Магістральні оператори норми виконують, розподільчі мережі - майже виконують. Фіксована мережа під час віялових відключень працюватиме у половини абонентів, з яких перевагу мають ті, хто отримує послугу за технологією PON (Passive optical network, пасивна оптична мережа), яка працює у разі вимкнень електроенергії", - зазначив Мацик. 

За його інформацією, лише 37% абонентів користуються технологією передачі даних по оптоволоконним лініям зв'язку. Вони працюють тоді, коли навіть коли немає в будинку електроенергії. Чиновник додав, що у Київській, Рівненській, Тернопільській областях показники набагато краще аніж в Києві: 60% підключених проти 9%. Він вважає це доволі критичним. На жаль, у Києві та містах і селах, де не перейшли на PON досі користуються технологіями, які її не підтримують. Зазначимо, що таким чином, без інтернету можуть залишитися 63% відсотки населення, тобто майже дві третини українців.

У Мінцифрі вже ведуть перемовини з київськими інтернет-операторами. У відомстві просять якомога активніше сприяти розвиток та оновленню мережі. 

Що кажуть оператори

Ще на початку вересня один з найбільших провайдерів Ланет повідомив, що для того, аби у користувачів послуги був доступ до інтернету, в компанії запустили ініціативу "Стань Прометеєм свого під'їзду". У ній йшлося про те, що всі охочі абоненти мережі могли безплатно віддати власний акумулятор для встановлення на будинкове обладнання. Це було потрібно, щоб забезпечити роботу абонентських комутаторів за відсутності електроенергії.Загалом вдалось долучити до ініціативи та встановити понад 2 000 акумуляторів. Резервне живлення отримали до 25 000 абонентів. Щоб інтернет був завжди, у компанії оптимізували та модернізували пасивну мережу, зробили її більш автономною та стійкою до тривалих відключень світла. 

У компанії "HomeNet" розповіли, що вони встановили акумуляторні батареї, які забезпечать роботу обладнання від 4 до 10 годин, якщо припиниться електропостачання. Загалом компанія закупила 250 генераторів у  випадку блекаутів. Інтернет-оператор наголосив, що у Вінниці та селах нашої області, всі мережі функціонують на PON технології. У разі, якщо вимкнуть світло, щоб працював інтернет, треба під'єднати абонентські термінали та Wi-Fi роутери до живлення. Це все, що треба виконати абонентам, аби далі мати вихід у мережу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.