Дуже "могутній" Альянс: НАТО не вистачає щонайменше півсотні бригад до мінімальної боєготовності

НАТО повинен сформувати майже 50 нових бригад, щоб досягти відповідності мінімальним вимогам

Військові сили НАТО
Арміям НАТО не вистачає нічого, від танків та бронемашин до ППО й особового складу

Північноатлантичний Альянс, як виявилося, не такий могутній, як того хотілося б. НАТО необхідно збільшити кількість бойових бригад на 49 одиниць – з 82 до 131. Також потрібно створити нові дивізії та корпуси – мінімум ще 14, щоб довести загальну кількість до 38. І це тільки для того, щоб досягти мінімальних вимог з боєготовності.

Про це пише німецьке видання Welt. Газета підкреслює важкий стан збройних сил країн-членів Альянсу – не вистачає ані боєготових підрозділів, ані особового складу, ані важливого озброєння, бо десятки років миру після Холодної війни далися взнаки.

Вимоги до країн-членів НАТО були затверджені у штабі об'єднаних сил Альянсу. Їх підписав особисто командувач сил організації, генерал Крістофер Каволі. Згідно з вимогами, НАТО потрібно зробити наступне:

  • збільшити кількість боєготових бригад з 82 до 131;
  • збільшити кількість боєготових корпусів та дивізій з 24 до 38;
  • збільшити кількість підрозділів ППО з 293 до 1467;
  • збільшити кількість вертольотних підрозділів з 90 до 104;
  • посилити логістику та транспортні можливості.

Українське видання Defense Express зазначає, що обсяг роботи демонструє глибину перетворення принципів колективної безпеки на колективну безвідповідальність. Фактично, зараз Альянс повинен збільшити свої сили у понад 1,5 раза, але чи є в нього ресурси на це – питання відкрите. Тільки формування 49 додаткових бригад потребує 245 тисяч військовослужбовців при середній кількості військових в бригаді у 5000 осіб. Для порівняння, увесь Бундесвер – це 62 тисячі військових, армія Франції – 114 тисяч, армія США – 453 тисячі.

Ситуація з технікою ще гірша. Для потреб НАТО необхідно, якщо брати оснащення за стандартами німецької армії:

  • 1200 танків;
  • 2700 БМП;
  • понад 3000 БТР;
  • 900 великокаліберних артилерійських систем;
  • За американськими стандартами цифри будуть іншими: 1300 / 2300 / 5000 / 1200.

Ще одна величезна прогалина у військовій силі НАТО – погана наземна протиповітряна оборона. Її значно скоротили після закінчення Холодної війни. Особливо сильно постраждала Європа: наприклад, Німеччина майже не має ЗРК середньої дальності, замість них досі розробляється перспективна система ППО NNbS. Британія до 2021 року використовувала застарілі ЗРК Rapier – вони б'ють тільки на 8 кілометрів.

Для реалізації вимог НАТО повинно витратити значно більше, ніж ті 2% ВВП для кожної країни, які закладені, як мінімальна вимога. Також потрібно багато часу. Але чи є у НАТО час – питання цікаве.

У НАТО змінився генеральний секретар

Колишній прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте 1 жовтня офіційно обійняв посаду генерального секретаря НАТО. Відбулося це на церемонії у штаб-квартирі Альянсу в Брюсселі. 

Reuters написали, що Рютте очолив військове об’єднання у критичний момент війни в Україні та на тлі виборів у США, що наближаються. Офіційні особи та дипломати НАТО очікують, що Рютте збереже пріоритети вже колишнього генсека, серед яких – згуртування підтримки України, підштовхування членів Альянсу до збільшення витрат на оборону та залучення США до європейської безпеки. 

А аналітики Bloomberg кажуть, що Рютте готується протистояти Путіну з голландським прагматизмом. Водночас його називають людиною, яка здатна "керувати Трампом".

За словами нового генсека, питання щодо України буде головним у списку його пріоритетів. Він також наголосив, що НАТО має виконати зобов’язання, які надали Україні на вашингтонському саміті у липні цього року. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube