Печерський суд Києва продовжив запобіжний захід нардепу Олександру Дубинському до 13 лютого у вигляді тримання під вартою без можливості внесення застави
Печерський суд Києва продовжив запобіжний захід народному депутату Олександру Дубинському до 13 лютого (це переддень Дня всіх закоханих - ред.) у вигляді утримання під вартою без можливості внесення застави. Ухвалення рішення відбулося 11 січня. Тримання під вартою продовжено на період проведення досудового розслідування у справі про державну зраду.
При цьому рішення про запобіжний захід ухвалене без визначення розміру застави, повідомляє "Суспільне". При цьому сам Дубінський нині перебуває в лікарні. 9 січня йому видалили апендицит. Він виступав у суді по відезв'язку, перебуваючи на лікарняному ліжку.
Під час виступу нардеп відзначив, що не має жодних доказів своєї участі у злочинних організаціях чи групах. Він стверджує, що під час розслідування висловив свої свідчення щодо можливого втручання вищих державних посадових осіб у вибори у США. За його словами, після цього він став об'єктом політичного тиску, переслідування та кримінальних справ. Дубінський вважає, що клопотання про продовження розслідування має політичний характер та спрямоване на те, щоб завадити йому висловлювати критичні думки у соцмережах щодо ситуації в країні.
"Відправка мене в СІЗО була виключно актом політичної помсти, щоб я припинив критику вищих посадових осіб держави, зокрема, у своїх соціальних мережах", - заявив на суді Дубінський.
Вкотре нардеп поскаржився на побиття в СІЗО та відсутність якісного медобстеження після цього, що, за його думкою, призвело до запалення апендициту. Депутат вважає, що його доставили до лікарні лише після втручання адвокатів, а перебування в СІЗО загрожує його життю та здоров'ю.
Адвокат нардепа Руслан Гладкий виступив проти продовження тримання нардепа Дубінського в СІЗО, стверджуючи, що відсутній документ, що виправдовує можливість перетину кордону. Він відхилив ідею, що Дубінський може переховуватися в росії, оскільки там його внесено до санкційних списків. Адвокат також наголосив, що фінансові активи нардепа раніше були арештовані судом, і немає підстав вважати, що він має можливість втекти. Гладкий стверджує, що на час розслідування відсутній ризик спотворення доказів ініціаторами провадження, і наголосив, що вже було проведено численні обшуки в справі. Щодо можливого спілкування на волі з іншими учасниками провадження, адвокат зазначив, що в умовах СІЗО у нардепа є більше обмежень у цьому плані.
Адвокат аргументував, що з моменту вручення підозри нардеп не скоїв жодного правопорушення. Наразі по відношенню до Дубінського діє обвинувачення в двох провадженнях, проте адвокат вказав на відсутність ризиків спілкування зі свідками чи впливу на експертів протягом 3-4 місяців. Він вважає аргументи сторони звинувачення щодо ризиків скасування арешту необґрунтованими і просив суд встановити розмір застави як альтернативу триманню під вартою. Однак суд вирішив продовжити термін тримання під вартою для Дубінського.
Прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно Дубінського, якого підозрюють у службовому підробленні. За даними слідства, парламентар вніс неправдиву інформацію до документів, на підставі яких виїхав за кордон. Слідчі встановили, що Дубінський таким чином зміг відпочивати поза межами України протягом місяця. За відповідною статтею Кримінального кодексу йому загрожує до трьох років обмеження волі.
Інша справа по Дубінському - це підозра в держзраді. За даними слідства, він поширював фейки про вище військово-політичне керівництво України, зокрема, про нібито втручання високопосадовців у президентські вибори в США. Слідство встановило, що Дубінський мав позивний "Буратіно" та входив до складу злочинної організації, як гру рф.
14 листопада суд відправив нардепа в СІЗО до 12 січня без права внести заставу. Печерський райсуд Києва вже наприкінці грудня підтвердив це рішення і кілька разів подовжував запобіжний захід.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.