Проєкт завершать до жовтня 2025 року, щоб системи були готові до використання в зимовий період 2025–2026 років
ДТЕК уклав угоду з американською компанією Fluence для впровадження систем накопичення енергії загальною потужністю 200 МВт. Проєкт, який обійдеться у 140 мільйонів євро, складається з шістьох енергозберігаючих установок по всій Україні, які здатні забезпечити 400 МВт-год диспетчеризованої енергії, що є достатнім для короткочасного постачання електроенергії для 600 тисяч домогосподарств. Про це повідомила пресслужба компанії.
Шість енергозберігаючих установок будуть розташовані в різних регіонах Україні, потужністю від 20 МВт до 50 МВт, що сумарно становитиме 200 МВт. Разом вони зберігатимуть до 400 МВт-год електроенергії – цього достатньо, щоб протягом двох годин забезпечувати електроенергією 600 тисяч домогосподарств (що еквівалентно приблизно половині домогосподарств у Києві). Проєкт завершать до жовтня 2025 року, щоб системи були готові до використання в зимовий період 2025–2026 років.
Системи збереження електроенергії забезпечать послуги з балансування частоти та потужності для стабілізації української енергосистеми на замовлення українського оператора системи передачі «Укренерго». На відміну від традиційних електростанцій, установки зберігання енергії реагують протягом мілісекунд. Децентралізований характер проєкту дозволить енергосистемі уникати відключень та відновлювати стабільність енергосистеми набагато швидше на місцевому рівні, ніж раніше.
Крім того, системи зберігання спроєктовані таким чином, щоб надавати високотехнологічні послуги зі стабілізації енергосистеми завдяки їхній здатності формувати мережу. Україна стане однією з перших серед країн, які скористаються цією інноваційною функціональністю, зміцнюючи свою енергетичну інфраструктуру на майбутнє. Завдяки вдосконаленим режимам управління, система зберігання електроенергії на основі акумуляторів також має забезпечити швидке відновлення електропостачання після відключень.
Банки за червень-грудень 2024 року отримали 3495 заявок від бізнесу на кредитування проєктів із відновлення енергетичної інфраструктури на загальну суму 72,8 млрд грн та розпочали фінансування проєктів (надали кредити та відкрили ліміти) на суму 10,5 млрд грн. За даними опитування 20 банків про кредитування проєктів бізнесу з відновлення енергетичної інфраструктури, обсяг валового портфеля кредитів на енергетичні потреби юридичних осіб з урахуванням погашення станом на початок січня становить 6,6 млрд грн. Зокрема, за даними опитування в грудні: отримано 261 заявку від бізнесу на суму 4,3 млрд грн; схвалено 150 заявок на суму 2,5 млрд грн; кількість наданих кредитів порівняно з опитуванням у листопаді збільшилася на 198 із загальним обсягом 2,2 млрд грн. Загальна профінансована з червня потужність генерації за наданими бізнесу позиками становить понад 470 мВт. Найбільші обсяги коштів виділено на придбання та монтаж газопоршневих когенераційних установок (208 мВт), побудову СЕС (141 мВт), купівлю дизельних та бензинових генераторів (118 мВт). Проєкти фінансуються у 21 області країни. Крім того, банки кредитують і населення. Упродовж грудня громадянам надано 594 кредити на енергетичні потреби на суму 110 млн грн, а загалом із червня – 5270 кредитів на суму 657 млн грн. Обсяг валового портфеля кредитів фізичним особам на зазначені цілі з урахуванням погашення становить 567 млн грн.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.