Колишні учасники війни в Афганістані вчать сучасних загарбників рятуватися під час "дружнього вогню" та тероризувати українських цивільних.
Колишні російські військові, які брали участь у вторгненні СРСР до Афганістану, в минулому році підготували методичку для мобілізованих до армії держави-агресора. В ній, зокрема, йдеться про користь "портянок", загрозу з боку цивільних українців на окупованих територіях та неприпустимість здачі у полон.
Інформатор зібрав найцікавіші моменти з ворожої методички від Загальноросійської громадської організації "Російський Союз ветеранів Афганістану".
Свою роботу "афганці" починають з ідеологічної обробки російських мобілізованих. Зокрема, у декількох главах вони стверджують, що абсолютна більшість українців "насправді росіяни", а самої України як держави "не існує".
"Є територія колишньої УРСР, тимчасово окупована терористичною бандою. Вся влада там зосереджена в руках громадян Ізраїлю, США, Великобританії, які організували геноцид корінних жителів... Борючись на Україні, ми захищаємо Росію та рятуємо жителів України від геноциду, розгорнутого українськими та західними політиками... Від росіян вони ще дещо залишилося. Вони, як і ми, виховувалися на подвигах дідів, котрі перемогли фашизм. Вони такі ж хоробрі бійці – стійкі в обороні, зухвалі в наступі.", - брешуть автори у стилі класичної російської пропаганди.
Колишні військові також висловили надію, що після "денацифікації" українці "знов стануть росіянами", але наразі вони є "жорстокими ворогами", яких треба "бити до перемоги". Не обійшлося і без згадок про Другу світову війну.
"Достатньо поглянути на список країн, які оголосили нам санкції, які допомагають українському режиму – Німеччина, Польща, Чехія, Хорватія, Норвегія, Данія, Японія, Італія... Усі вони воювали проти нас. Сьогодні в Україні вони мстяться Росії за нашу Велику Перемогу. Отже, для нас це продовження Великої Великої Вітчизняної війни. І ми, як наші діди в сорок п'ятому повинні перемогти", - йдеться у методичці.
Автори приділили увагу загрозам, повʼязаним з артилерийським вогнем. Зокрема, вони стверджують, що для того, щоб випустити по цілі 160 снарядів, необхідно "цілих 5 хвилин". "Афганці" називають такий проміжок часу "достатнім", щоб сховатися від вогню та залишити зону ураження. Окрім цього в методичці йдеться і про небезпеку "дружнього вогню" та далекобійної зброї України.
"Якщо артилерійський вогонь побіжний з високою витратою боєприпасів, значить працює наша артилерія і треба терміново встановлювати взаємодію для припинення цього "дружнього вогню"... При артнальоті шанси вціліти бійця в окопі в 10 разів вище, ніж у того, що не окопався, а у зв'язку з масовим застосуванням противником далекобійних засобів ураження, розмиваються поняття передова та тил. Небезпечно тепер скрізь. Тому ті, хто реально повоював, не вважають соромним відрити для себе окопчик", - пишуть "афганці".
За даними авторів методички, другою за кількістю причиною втрат у російській армії після української артилерії стали міни.
Росіяни пишуть, що шкарпетки у військових чоботах "живуть" два-три дні, тому вони радять окупантам використовувати портянки. Ця глава методички так і називається - "Друг-портянка".
"До речі, в ході зимової Арденської операції німці, взуті в чоботи, хворіли на запалення легенів вчетверо рідше американців, які носили черевики", - пишуть автори методички.
"Афганці" неодноразово посилаються на досвід військових, що служили за часів царської росії та СРСР. Зокрема це стосується носіння особистого приладдя під час бойових дій. Автори стверджують, що в давні часи всі речі солдата містилися у речовому мешку з наметової тканини і з тих пір нічого краще російська держава придумати не змогла.
"Як показує 150-річний досвід його експлуатації, нічого краще вигадати не вдалося. Геніально проста конструкція. Використовується як рюкзак, як фільтр для очищення води, мішок на голову для супроводу полоненого, раколовка і все, на що здатна солдатська кмітливість", - йдеться у методичці.
Автори документа стверджують, що одна з проблем з сухим пайком в російській армії полягає в тому, що "його може не бути". При цьому вони додають, що перед боєм "краще мати порожній шлунок", оскільки "у випадку поранення у живіт менше шансів отримати запалення черевної частини.
У разі, якщо російський солдат все ж хоче вгамувати голод, йому пропонують "оптимальну страву" - кулеш.
"Густий суп із усього, що є в рюкзаку плюс крупа (будь-яка). З борошна випікаються коржики. Готуються вони на все відділення - увечері, в укритті, з дотриманням маскування або залишених жителями приватних будинках, де є печі", - пишуть колишні військові.
Окрім цього автори приділили увагу і питанню втамування спраги російськими загарбниками.
"Якщо не знаєш, що робити, випий трохи води. Це зніме напругу. Вибери безпечне укриття та відлежися. Для цього найкраще підходить ліс, посадка чи промзона. Через них потім найкраще прориватися із оточення", - стверджують "афганці".
"У полон потрапляють із різних причин. Поранені, непритомні, без боєприпасів і командирів. Але найчастіше через дурість – заблукав, пішов у село за цигарками, заснув на посту. Трапляється й добровільна здача в полон, але це питання психіатрії", - пишуть автори методички.
У своїй роботі росіяни також відверто брешуть про нібито жорстоке ставлення до військовополонених в Україні та відсутність практики катувань у російському полоні.
Ймовірно, автори обрали тактику залякування, щоб запобігти поширенню потенційними російськими полненими інформації про їхні війська в Україні.
"Афганці" пишуть, що як тільки військовий починає мародерити, то він тим самим "підписує собі вирок".
"Війна не терпить мародерів і прибирає їх насамперед. Будьте певні, бакшишники зберуть усі міни в окрузі, потраплять під дружній вогонь сусідів, засвітять ваші позиції, підставлять себе та вас під артилерію супротивника. Перші місяці плутанини та розгубленості у (війні) закінчилися. На повну силу запрацювали військова поліція та органи контррозвідки. Усі злочини, скоєні військовослужбовцями, обов'язково будуть розкриті", - стверджують автори.
Втім, діючі російські військовослужбовці, напевно, не згодні з цим пунктом методички, оскільки зафіксовано безліч випадків мародерства з боку окупантів в Україні, коли вони тягнули з собою все - від унітазів до пральних машин.
Окремо автори приділили увагу питанню поводження з українськими цивільними. Зокрема, вони брешуть, що українці не здатні на самостійний спротив окупантам, а відповідні дії завжди куруються "з командних центрів ЗСУ та СБУ". Через це автори закликають розглядати протестуючих проти загарбників як "комбатантів".
"Це дозволяє затримувати місцевих жителів, які перешкоджають виконанню нашими військовослужбовцями своїх службових обов'язків, і ставитися до них як до військовополонених, а у разі, коли місцеві створюють загрозу життю та здоров'ю бійців, відкривати по них вогонь на ураження", - закликають автори документа.
Загалом "афганці" радять поводитися з українськими цивільними "рішуче і з властивою (російському) народу кмітливістю".
Автори у своїй методичці стверджують, що загарбники бʼються "на боці Добра" і їм у цьому "допомагає Бог". Також вони брешуть про те, що тисячі російських мобілізованих доєдналися до участі у вторгненні "без примуси, за покликом совісті".
"Так в історії було лише раз – у Велику Вітчизняну війну, де наші діди билися з шаленим фашизмом", - йдеться у документі.
Передбачили "афганці" і випадки, за яких ця методичка може потрапити до бійців українських Сил оборони внаслідок ліквідації противника або взяття його у полон.
"Хай (українці) читають. Рано чи пізно українці знову стануть росіянами, бо завжди були росіянами. І чим більше нинішніх бійців ЗСУ збереже своє життя, тим менше сліз проллють їхні близькі", - пишуть колишні російські військові.
Раніше Інформатор повідомляв, що через шалені втрати у війні проти України окупанти внесли зміни у законодавство щодо мобілізації. Уряд окупантів намагається будь-що збільшити кількість людей, які можуть служити в рядах Збройних сил. Як повідомляють російські медіа, у рф в сто разів зросли штрафи за неявку у військкомат, а нижньою межею, з якої призиватимуть до лав армії ворога й надалі будуть 18 років.