Дрова через інтернет – хвиля шахрайства не вщухає. Попереджає поліція

Купувати дрова краще лише офіційно через місцеві лісгоспи

Дрова через інтернет  – хвиля шахрайства не вщухає. Попереджає поліція
Як не натрапити на шахраїв

Користуючись тяжким становищем українців, аферисти, за допомогою соцмереж, фішингових сайтів та психологічного тиску, виманюють грошові кошти. Особливо поширеними стали афери з продажу  дров. Географія шахраїв – вся Україна.

Як не натрапити на шахраїв розповідає Інформатор

Схема проста – шахраї діють через передоплату

Наприкінці літа Україною прокотилась хвиля шахрайських оборудок пов’язаних із закупівлею дров. А вже восени такого роду шахрайство набуло колосального розмаху. Не вщухло воно і з настанням зими. Люди масово розповідають у місцевих групах про те, як потрапили у халепу та залишились без грошей, намагаючись запастися дровами на зиму, а поліція у різних регіонах країни звітує про масове надходження заяв за такими шахрайськими схемами.

Зловмисники користуються ажіотажем , використовуючи доволі просту схему: розміщують об’яви з продажу дров у соціальних мережах на сторінках груп районних центрів, а також на сайтах з так званими "безкоштовними дошками оголошень", на кшталт таких, як OLX.ua.

Типовий приклад. Потерпілий, 50-річний житель Гусятина, розповів поліцейським, що знайшов оголошення про продаж дров в одній із соціальних мереж. Зв’язався з продавцем, який погодився доставити товар лише після оплати. Чоловік перерахувала на банківську картку незнайомця 3 300 гривень. Після отримання коштів зловмисник вимкнув свій телефон, а покупець дрова не отримав і кошти йому не повернули.

За даним фактом дізнавачі поліції розпочали кримінальне провадження за частиною 1 статті 190 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-розшукові заходи для розкриття злочину.

Правоохоронці та лісники закликають людей не користуватися підозрілими сайтами чи оголошеннями

Правоохоронці пояснюють, що в нинішніх умовах сам процес встановлення особи шахрая та його затримання доволі складний, адже велика кількість шахрайських схем розповсюджується і вчиняється за допомогою інтернету, а самі зловмисники можуть знаходитись будь де – чи то в Україні, чи то закордоном. Крім того, у поліції наголошують, що шахрайства під час війни набули особливого розповсюдження й мають ознаки цинізму. Та вкотре застерігають, що купувати дрова краще лише офіційно через місцеві лісгоспи аби не потрапити на гачок шахраїв і в жодному разі не піддаватись на вимогу передоплати.

Відповідно до ч. 3 ст. 190 КК України, шахрайство, вчинене у великих розмірах, або шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, карається позбавленням волі терміном до восьми років.

Поліція неодноразово попереджала громадян про подібні афери, адже нині шахраї активізувались, зважаючи на потреби людей. 

Поліція закликає мешканців не робити покупки у неперевірених продавців і надсилати гроші лише після отримання товару.

"У разі, якщо ви стали жертвами шахрайських дій, звертайтеся до поліції", — зазначають правоохоронці.

Представники Державного агентства лісових ресурсів України пояснюють, що загалом в країні діє понад півтори тисячі лісництв. Щоб придбати дрова, можна безпосередньо прийти до їхньої контори або зателефонувати. Телефонні номери як і ціни на деревину вказані на офіційних сайтах лісогосподарських підприємств. Також придбати дрова можна через офіційний інтернет-магазин «ДроваЄ».

Раніше ми писали, що відмовившись від централізованого опалення та придбавши твердопаливний котел, людина неодмінно стикається з наступним питанням – як зменшити витрати на паливо. Адже деякі моделі котлів потребують постійного завантаження дров, і їхнім власникам доводиться підкидати їх і вдень, і вночі, що не лише клопотно, а й неекономно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube