ДП «Волиньторф» приватизували законно і без порушень – ФДМУ

Читать на русском

Фонд державного майна провів аукціон, дотримуючись всіх необхідних норм та законів

Читать на русском
ДП «Волиньторф»
ДП «Волиньторф» була продана на аукціоні без жодних порушень - ФДМУ

Фонд державного майна провів аукціон, дотримуючись всіх необхідних норм та законів

Фонд державного майна провів аукціон майна з продажу ДП «Волиньторф» в рамках діючого законодавства та без порушень. Про це повідомили у ФДМ України.

«На момент проведення аукціону підприємство було включено до переліку об`єктів малої приватизації. Проєкт рішення Уряду про зупинення приватизації ДП «ВОЛИНЬТОРФ» та передачу його в управління Міністерства енергетики України не був ухвалений та не набув чинності. Інших законних підстав для скасування аукціону та припинення приватизації об’єкта не існувало», – зазначили в ФДМУ.

Фонд держмайна повідомив, що стартова ціна об’єктів малої приватизації для продажу на аукціоні визначається на рівні балансової вартості активу і проведення незалежної оцінки для визначення стартової ціни об’єкта приватизації, в умовах наявності балансової вартості, законом не передбачено. Стартова ціна ДП «Волиньторф» була встановлена на рівні балансової вартості, що відображена у фінзвітності підприємства. 

Вони нагадали, що закон передбачає проведення торгів навіть за реєстрації на участь в аукціоні лише одного учасника.

Нагадаємо, чистий прибуток ДП «Волиньторф» за шість місяців поточного року склав 6,2 млн грн, за 2022 рік — 10,6 млн грн, а 2020 та 2021 рр. взагалі були збитковими. Тому логічно припустити, що надходження в держбюджет в розмірі більше 200 млн грн. підприємство змогло б забезпечити лише протягом аж 20 років.

Як відомо. 6 жовтня ФДМУ продав ДП «Волиньторф» через Прозорро за 212,22 млн грн. Втім новий власник - ТОВ «Агробіостандарт» - не зміг вступити в права користування так як за два тижні після торгів слідчі ДБР звинуватили покупця та ФДМУ у змові. За оцінками правоохоронців ціна підприємства була занижена на 100 млн грн.

На минулому тижні, представники «Агробіостандарту» заявили, що в такий спосіб зривається приватизація і держава може не отримати 250 млн грн. за продаж майна.

«Ми зрозуміли, що ті корупціонери, які все життя наживались на цьому підприємстві, так чи інакше намагаються створити якісь перешкоди. Спочатку вони хотіли зірвати приватизацію, потім якось її відтермінувати, збільшити її вартість. А коли вони зрозуміли, що ми придбали це підприємство, нічого кращого не придумали, як порушити кримінальну справу і прийти до нас з вимогою, щоб ми їх безкоштовно запустили у свою компанію на 50%», – розповів співвласник ТОВ «Агробіостандарт» Костянтин Бровченко.

 

Акціонери компанії на прес-конференції заявили, що правда на їх боці та вони будуть йти до кінця, до перемоги над тими «царьками-корупціонерами», які «вміють тільки тягнути із держави і створювати проблеми іншим. Щоб на власному прикладі показати, що треба вірити та інвестувати в Україну. Вірити в перемогу, вірити президенту, вірити, що інвестор буде завжди захищений в нашій державі».

«Ми дуже раді, що перший крок уже зроблений, після звернення до президента, до РНБО, до СБУ. Вже є реакція ФДМУ, який заявив свою правову позицію по приватизації ДП «Волиньторф», – зазначили в компанії.

ТОВ «Агробіостандарт» входить до групи «Асвіо», яка налічує більше 10 тисяч працівників. З початку повномасштабного вторгнення жодна з компаній групи ні на день не зупинила роботу.

«Ми забезпечували безперебійне постачання хлібом та іншими продуктами місто Київ у перші, найважчі тижні війни. Тому ми вміємо боротись і не опускати руки в самих тяжких ситуаціях», – резюмували в ТОВ «Агробіостандарт».

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.