Досить чирікати, краще допомагайте: генерал США у відставці різко відповів критикам українського контрнаступу

Очільник Інституту вивчення війни Джек Кін розповів, чому дії української армії в умовах, що склалися, є грамотними

Контрнаступ, ЗСУ
Київ має сам вирішувати, як вести контрнаступ

У армії США немає досвіду розробки військових операцій подібних до тієї, яку проводять українські війська під час контрнаступу. У звʼязку з цим американцям треба не висловлювати своє розчарування тим, як воює Київ, а сконцентруватися на допомозі Силам оборони.

Таку думку в колонці для Washington Post висловив американський генерал у відставці, екс-заступник начальника штабу армії США та голова Інституту вивчення війни (ISW) Джек Кін.

рф готувалася до наступу на Мелітополь

На думку автора колонки, той факт, що американські військові висловлюють своє розчарування тим, як Україна веде свій контрнаступ, "насторожує".

"Американські офіцери, схоже, мають нереалістичні очікування щодо того, чого може досягнути одна контрнаступальна операція. США мають бути зосереджені на допомозі Україні вести війну так, як вона хоче вести війну, а не на чирікання збоку", - заявив Кін.

Експерт додав, що військове керівництво США хоче, щоб Київ зосередил свої сили для контрнаступу на Мелітопольскому напрямку, але проблема полягає в тому, що саме до таких дій і готувалася армія рф.

"Ніхто в американській армії сьогодні не розробляв широкомасштабні механізовані операції проти серйозного та боєздатного ворога, який використовує комплексну оборону. Останній раз це була кампанія Меца у Франції в 1944 році, яку очолив генерал Джордж С. Паттон... Рік (росіяни) укріплювали Мелітополь і наступне місто на півночі Токмак. Ця найкоротша дорога до моря є також найкраще підготовленою частиною російської оборони на театрі військових дій", - заявив експерт.

Сили оборони мають наступати на Сході

Генерал зазначив, що сурбованість у американців викликає той факт, що Сили оборони атакують в районі Бахмута. Поради сконцентрувати свою увагу на Півдні є проявом "військової недбалості", вважає Кін. Він додав, що добре розроблені кампанії з залученням механізованих бригад передбачають просування на кількох напрямках, а не на одному. Саме це робили американські військовї в Іраку; США, Німеччина та СРСР у Другій світовій війні.

"Причина проста: просування вздовж однієї осі дозволяє оборонцю повністю зосередитися на зупинці цього просування. (...) Росіяни передислокували війська на Запоріжжя. Вони не надіслали більше підкріплень, частково тому, що українські атаки затиснули їх уздовж лінії. Український контрнаступ навколо Бахмуту, що піддається критиці, залучив елементи кількох російських повітряно-десантних дивізій та окремих бригад, щоб утримувати там лінію. Ці підрозділи воювали в Луганській і Харківській областях і були готові для посилення Мелітопольського напрямку. Зараз їх товчуть навколо Бахмута..." - додав Кін.

Допомагайте, а не критикуйте

Експерт також висловив думку, що сама по собі деокупація Мелітополя не допоможе Києву виграти війну, а ті, хто наполягає на зворотньоу "несерйозно хочуть допомогти Україні звільнити всю її територію".

"Якщо це так, і якщо позиція Пентагону полягає в тому, що він не очікує, що Україна звільнить свій народ, було б краще сказати про це чітко, ніж робити косі та неточні нападки на те, як Україна воює. Для США є життєво важливим інтересом національної безпеки, щоб Україна звільнила свою землю та свій народ від російської агресії. Америка повинна припинити критику щодо того, що робить Україна, і натомість зосередитися на допомозі Україні досягти наших спільних цілей якомога швидше. Це була б розумна стратегія", - резюмував генерал.

Контрнаступ на півдні

Раніше агентство Reuters та американський CNN повідомили про повне звільнення селища Роботино та прорив найскладнішої ділянки на фронті. Тепер, вважають аналітики видань, ЗСУ будуть рухатись на Бердянськ, а контрнаступ на півдні України відбуватиметься швидше. Інформацію про визволення селища підтвердили в Міноборони України.

Водночас окупанти зосереджують сили на Куп'янському та Лиманському напрямках. Відбувається це тому, що російські війська зазнають поразки на південному фронті та в районі Бахмута, однак їм потрібен якийсь результат. Наші воїни при цьому продовжують тримати оборону, заявив військовий аналітик полковник Петро Черник

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube