На зустрічі лідери обговорили низку глобальних питань, зокрема, війну в Україні
Стало відомо, про що розмовляли на переговорах президент США Джо Байден та лідер Китаю Сі Цзіньпін у середу, 15 листопада. Зокрема, політики обговорили питання війни рф проти України, ситуацію у Секторі Гази та проблеми Тайваню. Водночас Байден не відмовився від своєї думки про те, що Сі - диктатор.
Про це Байден сказав на пресконференції після понад чотиригодинних переговорів. За його словами, переговори з Сі були одними з найбільш конструктивних й продуктивних, ніж ті, які були раніше. Байден наголосив, що під час спілкування позиції лідерів багато в чому розходилися, але вони двоє погодилися, що їхня конкуренція між собою має бути здоровою і не перерости у глобальний конфлікт.
"Ми з президентом Сі також обмінялися думками щодо низки регіональних і глобальних питань, включаючи відмову росії зупинити жорстоку та агресивну війну проти України та конфлікт в Газі", - зазначив Джо Байден.
За словами американського президента, на зустрічі також обговорили низку інших глобальних питань. Зокрема, питання прав людини, питання затримання американських громадян в Китаї та проблеми Тайваню.
"Як завжди, я порушив теми, у яких Сполучені Штати стурбовані діями КНР, включаючи питання громадян США, які були затримані і яким було відмовлено у виїзді, про права людини та про події у Південно-Китайському морі. Ми обговорили всі ці три речі, - оголосив Байден.
Президент США додав, що на зустрічі говорив про ситуацію навколо Тайваню. Байден визнав його частиною Китаю, однак заперечує вплив Пекіну на цей регіон. Сі своєю чергою сказав, що рано чи пізно на Китай чекає "возз'єднання", але не "силою". І Байден, і Сі визнали, що питання Тайваню - найбільший камінь спотикання у стосунках обох країн.
"Я також наголосив на важливості миру і стабільності у Тайванській протоці", - додав Байден.
Дві країни також погодилися відновити військову комунікацію на високому рівні, а також поновити зустрічі між міністерствами оборони та консультації з військової безпеки на морі. Крім того, вони погодилися розпочати переговори між керівниками командувань, провести двосторонні переговори на урядовому рівні про штучний інтелект та створити робочу групу зі співробітництва у боротьбі з наркотиками.
"Китай не планує перевершити або скинути Сполучені Штати, і Сполучені Штати не повинні планувати придушення або стримування Китаю", - прокоментував переговори лідер Китаю.
Окрім того, президент Джо Байден після переговорів із лідером Китаю Сі Цзіньпіном знову назвав його диктатором. Раніше Байден вже називав Сі диктатором у червні 2023 року, коли обговорював його реакцію на те, що американські винищувачі збили китайську шпигунську кулю.
"Він диктатор у тому сенсі, що він людина, яка керує комуністичною країною", - наголосив американський президент.
Лідери Байден та Сі зустрілися на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Це була їхня перша особиста зустріч за рік й перший візит Сі до Штатів за чотири роки. Перед переговорами Байден заявив, що його метою є відновлення нормальної комунікації між двома країнами, включаючи контакти між військовими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.