Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Тихий дощ” — це лірична подорож, де похмурого осіннього вечора ти можеш залишитися наодинці зі своїми думками. Здається, місто дихає ритмом цієї пісні, й навіть на перший погляд байдужі бетонні стіни вбирають у себе цю мелодію. І кожен стає свідком цієї магії й частиною осінньої симфонії — меланхолійної, але водночас сповненої тихої надії на новий світанок.
Євро продовжує стрімко дешевшати
Національний банк України встановив офіційний курс валют на п'ятницю, 22 вересня. За інформацією регулятора, американський долар все ще не змінюється: "зелена" купюра займає стабільну позицію. Проте європейська валюта знову падає.
Такі дані з'явилися на офіційному порталі Національного банку України. Зазначається, що американський долар становить 36,57 гривні, як це було і раніше. У випадку з європейською валютою продовжується падіння. Станом на 22 вересня, євро становить 38,89 гривні. Це на 24 копійки менше, аніж в попередній банківський день.
Курс валют на 22 вересня:
При цьому слід враховувати, що в пунктах обміну валют ціни можуть відрізнятися від офіційного курсу регулятора. За даними порталу Мінфін, станом на 22 вересня купівля долара в середньому відбувається за курсом 37,98 гривні, а продаж — 38,20 гривні. Що стосується євро, то в середньому цю валюту можна купити за курсом 41,10 гривні, а продати — за курсом 40,78 гривні.
Раніше своїм прогнозом поділився економіст Володимир Дубровський. За його словами, НБУ тримає курс валют таким, яким сьогодні він потрібен для економіки: сильних коливань регулятор не допускає. За словами експерта, сильних коливань не буде, доки Україна має підтримку міжнародних партнерів. Водночас офіційний курс поступово будуть відпускати, вважає економіст, і ситуація нормалізується.
"Інфляція національної валюти уповільнюється. Але Нацбанк вважає, що потенціал цього сповільнення вже вичерпується. Зараз гривня входить у нормальні межі. Причин для прискорення чи різкого уповільнення немає", - переконаний Володимир Дубровський.
При цьому ексголова Ради НАБУ Олена Коробкова зазначила, що на 2024 рік наразі ще є певна невизначеність. Адже не тільки Україна, а й міжнародні партнери зараз планують бюджет. Експертка вважає, що в жовтні 2023 року курс долара коливатиметься між 37,5 – 39 гривень за долар. Серед факторів, які на це вплинуть, буде погашення зовнішніх боргів. Це близько 2 мільярдів доларів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.