Короткостроково в парі долар-євро як валюта заощаджень виграє долар, а середньострокового планування зараз взагалі немає, бо весь час змінюватиметься картина, це віддалене майбутнє навіть не варто намагатися вгадувати, лише слідкувати за поточною динамікою і формувати короткострокові прогнози
Популярне в Україні питання — в якій іноземній валюті тримати заощадження. Економіст Олексій Геращенко проаналізував це питання з позиції змін у політиці США.
Олексій Геращенко зазначає, що американська консервативна повістка, описана в Project-2025, передбачає кардинальні зміни в економічній політиці:
Економіст зазначає ТОП-5 країн, які формують близько 60% всього торгівельного дефіциту США – Китай, Мексика, В’єтнам, Канада, Німеччина. Це ті, хто буде найбільше потрапляти під «роздачу» (в принципі, вже це можна бачити) і мати відповідні шоки і для власних економік. Якщо США такими різного роду адміністративно-тарифними заходами принаймні рухатимуться до встановленої мети, то це означає (далі – спрощений приклад), що умовний європейський BMW продає менше автомобілів в США, відповідно отримує менше доларів США, які в меншій кількості потрапляють на ринок для обміну на Євро. Або те саме можна показати з іншого боку – споживач, який переключається з дорогого обкладеного тарифами і митами імпортного продукту на внутрішній, відповідно в кінцевому рахунку зменшує попит на іноземну валюту і сприяє зміцненню власної національної валюти.
“Тому в першій серії цього кіна вибір мені видається однозначним – в короткостроковому періоді долар буде укріплюватись відносно Євро. В принципі, це вже відбувалось, Євро у вересні коштував 1,1 долари, зараз 1,05, тобто ринок вже частково відіграв ці очікування, але я думаю, що буде в цьому році і паритет 1:1, можливо, короткостроково долар буде коштувати більше євро вже в цьому році. Сприятиме "сильному" долару і скорочення державних видатків, яке зараз проводять «Маск і Co», оскільки це зменшуватиме потребу у фінансуванні дефіциту бюджету. А ось в другій серії може відбутися все, що завгодно. По-перше, сильний долар буде підривати спроможності американського експорту, тому я очікую в майбутньому криків Трампа «Шахраї, вони штучно занижують вартість валют, щоби завадити США», по-друге, інші країни вживатимуть власних заходів, бо якщо США вдасться скоротити власний дефіцит, то рівно на ту ж саму суму скоротиться чийсь профіцит торгівлі, тобто отримають великі втрати бізнеси, орієнтовані на американський ринок, тому це цілком може перетворитися на велику торгівельну війну. Зосередження переважно на внутрішніх ринках, бо всі почали один від одного закривати їх, - це шлях загальних втрат, в якому найбільше страждатимуть слабкі недиверсифіковані відкриті економіки. Але в цілому це відповідає ідеї деглобалізації і руйнування впливу всіх колективних органів, який закладено в поточну консервативну повістку США”, - підсумував Олексій Геращенко.
Економіст підсумував, що короткостроково в парі долар-євро як валюта заощаджень виграє долар, а середньострокового планування зараз взагалі немає, бо весь час змінюватиметься картина, це віддалене майбутнє навіть не варто намагатися вгадувати, лише слідкувати за поточною динамікою і формувати короткострокові прогнози.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.