Шахов раніше опинявся у корупційних скандалах через незадеклароване майно
За наявної інформації, народний депутат Сергій Шахов досить вільно ставиться до вимог закону щодо декларування статків держслужбовців. Через це він опинявся у корупційних скандалах – мова йшла про майже сотню мільйонів незадекларованих об’єктів майна. І свого часу був оголошений МВС України у розшук в рамках відразу кількох кримінальних проваджень. Що ж сьогодні висвітив громадськості парламентарій – розбирався Інформатор.
Сергій Шахов є член депутатської групи "Довіра", входить до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування. Має дві квартири у місті Кадіївка Луганської області загальною площею понад 170 квадратних метрів. В столиці депутат назбирав три квартири загальною площею майже у 400 квадратних метрів вартістю у мільйони гривень. І в Києві й нежитлове приміщення на сто квадратів. В селі Романків Київської області Шахов володіє житловим будинком площею 616 м2 за майже два мільйони гривень та земельною ділянкою у 5373 квадратних метри.
В родині депутат декілька автівок, які записані на сина Микиту. Це HYUNDAI ACCENT 2018 року випуску за 385 тисяч гривень та TOYOTA LAND CRUISER 200 2019 року вартістю майже 2,1 мільйон гривень.
Водночас заробітна плата Шахова в Верховній Раді склала за рік 538045 грн. Але знов допоміг син Микита. Його заробітна плата отримана за основним місцем роботи склала 134 тисяч гривен, дохід від зайняття підприємницькою діяльністю – 938 тисяч гривень, страхові виплати – 18 тисяч гривень. А дохід від відчуження нерухомого майна перевищив 4,6 мільйона гривень.
У самого Шахова на рахунках в АТ КБ "Приватбанк" лежить 162893 грн. Микита має готівкою два мільйони гривень.
За даними Чесно, у 2023 році журналісти "hromadske.ua" у розслідуванні виявили спроби Шахова монополізувати ринок систем сповіщення в Україні.
Шахов, який на той момент перебував не в Україні через розшук, через свого помічника Миколу Самбожука, намагався протиснути впровадження нових систем сповіщення через депутатські звернення в держоргани, намагаючись при цьому дискредитувати або витіснити конкурентів на ринку в України. На додачу помічник Шахова мав російський паспорт та раніше володів компанією у цій сфері в РФ.
Згідно з аналітикою Руху Чесно, Сергій Шахов увійшов до списку прогульників серед народних депутатів Верховної Ради 9 скликання. За даними дослідження Сергій Шахов пропустив 37% голосувань в проміжку від початку 2022 року і до травня 2023 року.
У 2023 році Колегія суддів ВАКС постановила здійснити примусовий привід Шахова на судове засідання. Того ж року ВАКС оголосила у розшук Сергія Шахова у справі про недекларування майна на 88 млн грн.
У 2022 році НАБУ завершило розслідування щодо народного депутата Сергія Шахова. За даними НАБУ, Шахов записав на цивільну дружину і таким чином приховав купу майна на загальну суму майже 88 млн грн. Зокрема: два елітні будинки у котеджному містечку "Сонячна долина" загальною площею понад 2000 квадратів; 27 земельних ділянок загальною площею майже 115 гектарів – це як 13 Маріїнських парків; 13 квартир у Києві, 8 паркомісць, дачу, дві автівки, частки у низці компаній і доходи від продажу нерухомості.
Наприкінці року ВАКС оштрафував Шахова за неявки в судові засідання.
У 2021 році НАЗК виявило ознаки недостовірного декларування в діях Сергія Шахова на загальну суму 15,4 мільйона гривень. Його підозрюють у неправдивому декларуванні та вважають, що він не вписав у декларацію Інну Журбу, з якою спільно проживає і веде спільний побут.
У 2020 році Шахов заявив, що балотуватиметься на посаду мера Києва від очолюваної ним партії "Наш край". За підсумками голосування 25 жовтня 2020 року за нього проголосувало 0,22% виборців.
Того ж року був першим українським депутатом, який офіційно підтвердив, що захворів на COVID-19. Лікували Шахова у київській Олександрівській міській клінічній лікарні – одному з тих закладів, де, згідно з наказом департаменту охорони здоров`я КМДА від 25 березня 2020 року, мали створити "особливі умови" для "особливих пацієнтів".
До цього Шахов з трибуни верховної ради заявляв, що коронавірусу не існує і він тільки у головах чиновників класу "A".
У 2019 році був обраний до Верховної Ради 9 скликання як самовисуванець та член партії "Наш Край" за 114 округом (Луганська область). З 6 грудня 2019 року - член депутатської групи "Довіра", до того - позафракційний. Член Комітету з питань екологічної політики та природокористування.
Прогульник засідань Верховної Ради 8 скликання. 19 разів кнопкодавив у Верховній Раді.
Народний депутат України 8 скликання, обраний 17 липня 2016 року за мажоритарним округом №114 (Луганська область) від партії "Наш Край", є членом Політради партії, був її співголовою. Входить до депутатської групи "Воля Народу" у Верховній Раді, до 2017 року був позафракційним.
Був фігурантом антикорупційного розслідування щодо забудови заповідної зони у центрі Києва. У 2012, 2015 та 2016 роках ймовірно здійснював підкуп виборців, у 2016 році - збір персональних даних виборців та масове висування технічних кандидатів.
Також, журналісти звинувачували Шахова в інших численних порушеннях виборчого законодавства.
З 2015 до 2016 року був депутатом Сєвєродонецької міської ради, обраний першим кандидатом від "Нашого Краю".
У 2014 році балотувався до Верховної Ради як самовисуванець за 106 мажоритарним округом, у 2012 році - за 107-м, також як самовисуванець. Не був обраний нардепом. У 2012 році очолював неформальне об’єднання кандидатів-мажоритарників Луганської та Донецької областей, відоме під назвою "Команда Шахова".
У 2013 році був оголошений МВС України у розшук в рамках відразу кількох кримінальних проваджень.
На довиборах був обраний депутатом Стаханівської міської ради від Партії українського народу за мажоритарним округом.
Із грудня 2010 до 2011 року - член виконавчого комітету Стаханівської міської ради.
Із березня 2006 до жовтня 2010 року - депутат Луганської обласної ради.
Є директором ТОВ "Шахов Сергій Володимирович".
Засновник і голова ВГО "Народна довіра", БО "Благодійний фонд Сергія Шахова" та інших організацій.
Закінчив ПТУ №21 м.Брянка за фахом “кухар-кондитер”, факультет правознавства в Університеті “КРОК” та НЮУ ім. Я. Мудрого (диплом магістра), здобув фах бакалавра богослов’я в Богословському університеті ім. Архістратига Михаїла та магістра державного управління в ХРІДУ НАДУ при Президентові України.
Ігор Темін
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.