“Балістична ракета проти України є черговим доказом, що миру Росія точно не хоче. Путін просто щоразу плює в обличчя тим у світі, хто справді хоче відновлення миру. Його треба зупинити. Потрібно, щоб він відчував, чого коштують його хворі амбіції”
"Ми використовуємо всі засоби для захисту нашої країни, тому ми не будемо вдаватися в деталі. Але ми просто даємо зрозуміти, що ми здатні та можемо відповісти"
Світила сприятимуть успішному просуванню наших планів
Ми не завжди цінуємо тих людей, які поруч з нами, і нажаль, їх дуже легко втратити в одну лише мить. Бо жінка — це муза, вона надихає, розуміє, підтримує. Але якщо вона вже йде — то в більшості випадків назад не повертається. Ця одна помилка може розривати твоє серце багато років поспіль, а, можливо, і до кінця життя.
Деякі українські пенсіонери мають право на соціальні пільги
Працівники сільського господарства певних категорій мають право на дострокову пенсію. Зокрема, це трактористи, доярки, свинарки-оператори, а також жінки, які виховали п’ятьох і більше дітей. Крім того – сільські педагоги та медики, фармацевти та бібліотекарі. Які саме пільги вони мають, та як пенсіонеру довести про роботу в колгоспі?
Пенсіонерам, які проживають у сільській місцевості крім пенсії та доплат за вік, належать ще й пільги на оплату комунальних послуг. Також є категорії сільських пенсіонерів, які взагалі нічого не платять за комуналку.
На оплату комунальних послуг 100% знижку гарантовано пенсіонерам, які працювали, зокрема, педагогічними чи медичними працівниками, фармацевтами, бібліотекарями, працівниками із захисту рослин у сільській місцевості та селищах міського типу.
"Втім, ця знижка надається у разі, якщо середньомісячний дохід пільговика за шість місяців не перевищує величини доходу, що дає право на податкову соціальну пільгу 2023 року — 3760 гривень", - йдеться в роз’ясненні.
Тобто, якщо ж ваша пенсія перевищила 3760 гривень, то отримувати пільги на оплату комуналки ви не будете. Однак, можна звернутися до Пенсійного фонду за призначенням житлової субсидії.
Стаж у колгоспі, як правило, підтверджується не звичайною трудовою книжкою, а трудовою книжкою колгоспника. Саме в ній і зазначається встановлений мінімум трудової участі та кількість вироблених трудоднів.
"Якщо людина відпрацювала в якомусь році 150 трудоднів, а нормою було встановлено 200, то в стаж зарахують лише 150 днів. Якщо ж, навпаки, людина відпрацює в цьому році не менше 200 трудоднів, то в стаж зарахують увесь рік — календарно", - пояснив експерт з пенсійних питань Сергій Коробкін.
Важливо знати, що довідки, видані колгоспами при залишенні членом колгоспу роботи, а також довідки, видані в пізніший період колгоспами, які згодом припинили свою діяльність, можуть братися до уваги й тоді, коли вони не містять підстав для видачі.
"Хоча в усіх інших випадках у довідці про стаж обов’язково має бути зазначено, на підставі яких первинних документів вона видана: виписки з наказів, особові рахунки тощо", - зауважує експерт.
При цьому він нагадав, що йдеться про підтвердження періодів роботи до 1 січня 2004 року. Адже, як відомо, стаж після цієї дати підтверджується насамперед даними про сплату страхових внесків. Таке поняття, як трудодні, уже не береться до уваги.
Раніше ми писали, що у ході індексації було підвищено пенсії, зокрема, і для осіб з інвалідністю, а після цього змінилися розміри мінімальних пенсій щодо інвалідності.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.