Головна
Життя
13:58, 5 Серпня
Информатор UA

Интро

Переважна більшість українців продовжують себе ідентифікувати як православні. Зараз 72% громадян ідентифікують себе як православних. Про це свідчатьрезультати опитуванняКиївського міжнародного інституту соціології (КМІС),проведеного 6-20 липня, передаєІнформатор. Серед Православних Церков безумовнолідирує Православна Церква України. Загалом,54% серед усіх респондентів зараховують себе саме до Православної Церкви України. Лише 4% зараз ідентифікують себе з Українською Православною Церквою Московського Патріархату.Також ще 14% вважають себе просто православними, без конкретизації Патріархату. Порівняно з минулим рокомчастка тих, хто ідентифікує себе з Православною Церквою України, зросла з 42% до 54%. Натомістьз 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з Українською Православною Церквою Московського Патріархату. Джерело: КМІС У всіх регіонахнайбільше людей ідентифікують себе з православа також саме з Православною Церквою України (від 59% у центрі до 42% на сході). З УПЦ-МП ідентифікують себе 3-6% залежно від регіону (навіть на сході і півдні лише 5-6%). Джерело: КМІС До якої конфесії/релігії зараховує себе респондент у розрізі лінгво-етнічних категорій.Серед усіх категорій найбільше респондентів ідентифікують себе з ПЦУ. Навіть серед російськомовних росіян, хоча переважання й відносне, але все-таки 36% зараховують себе до саме ПЦУ, у той час як до УПЦ-МП 13%. Джерело: КМІС "Хоча Українська Православна Церква (Московського Патріархату) зберігає фактичний контроль над більшістю парафій, але водночасу свідомості українців вона зазнала значних репутаційних втрат(зрозуміло, через російську агресію). Навіть нещодавні рішення, спрямовані на зменшення асоціації з росією, щонайменше зараз не допомагають УЦП-МП повернути хоча б частину попередньої прихильності. І, скоріше за все, без радикальних (у сприйняття населення) рішень з "українізації" Церкви, ситуація для УПЦ-МП істотно не покращиться найближчим часом", - говорять соціологи. Зазначається, що змоменту створення ПЦУ у суспільстві було багато дискусій і почасти це питання могло провокувати певну напругу. "Зараз ми бачимо може і не досягнення консенсусу, але значне помякшення різниці в поглядах українців і бачимо більшу згоду між населенням", - наголошують соціологи. *соціологи опитали 2 000 респондентів у всіх областях, крім окупованого Криму. Статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%. Підписуйтесь на нашTelegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можнатут. Заголовне фото: Православна церква України

До якої конфесії або релігії себе відносять українці - результати опитування

Читать на русском
До якої конфесії або релігії себе відносять українці - результати опитування

Соціологи опитали 2 000 респондентів

Переважна більшість українців продовжують себе ідентифікувати як православні. Зараз 72% громадян ідентифікують себе як православних.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 6-20 липня, передає Інформатор.

Серед Православних Церков безумовно лідирує Православна Церква України. Загалом, 54% серед усіх респондентів зараховують себе саме до Православної Церкви України. Лише 4% зараз ідентифікують себе з Українською Православною Церквою Московського Патріархату. Також ще 14% вважають себе просто православними, без конкретизації Патріархату. Порівняно з минулим роком частка тих, хто ідентифікує себе з Православною Церквою України, зросла з 42% до 54%. Натомість з 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з Українською Православною Церквою Московського Патріархату.

Джерело: КМІС

У всіх регіонах найбільше людей ідентифікують себе з православ’ям, а також – саме з Православною Церквою України (від 59% у центрі до 42% на сході). З УПЦ-МП ідентифікують себе 3-6% залежно від регіону (навіть на сході і півдні – лише 5-6%).

Джерело: КМІС

До якої конфесії/релігії зараховує себе респондент у розрізі лінгво-етнічних категорій. Серед усіх категорій найбільше респондентів ідентифікують себе з ПЦУ. Навіть серед російськомовних росіян, хоча переважання й відносне, але все-таки 36% зараховують себе до саме ПЦУ, у той час як до УПЦ-МП – 13%.

Джерело: КМІС

"Хоча Українська Православна Церква (Московського Патріархату) зберігає фактичний контроль над більшістю парафій, але водночас у свідомості українців вона зазнала значних репутаційних втрат (зрозуміло, через російську агресію). Навіть нещодавні рішення, спрямовані на зменшення асоціації з росією, щонайменше зараз не допомагають УЦП-МП повернути хоча б частину попередньої прихильності. І, скоріше за все, без радикальних (у сприйняття населення) рішень з "українізації" Церкви, ситуація для УПЦ-МП істотно не покращиться найближчим часом", - говорять соціологи.

Зазначається, що з моменту створення ПЦУ у суспільстві було багато дискусій і почасти це питання могло провокувати певну напругу. 

"Зараз ми бачимо може і не досягнення консенсусу, але значне пом’якшення різниці в поглядах українців і бачимо більшу згоду між населенням", - наголошують соціологи. 

*соціологи опитали 2 000 респондентів у всіх областях, крім окупованого Криму. Статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Православна церква України

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.