До якої конфесії або релігії себе відносять українці - результати опитування

Читать на русском

Соціологи опитали 2 000 респондентів

Читать на русском
До якої конфесії або релігії себе відносять українці - результати опитування

Соціологи опитали 2 000 респондентів

Переважна більшість українців продовжують себе ідентифікувати як православні. Зараз 72% громадян ідентифікують себе як православних.

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного 6-20 липня, передає Інформатор.

Серед Православних Церков безумовно лідирує Православна Церква України. Загалом, 54% серед усіх респондентів зараховують себе саме до Православної Церкви України. Лише 4% зараз ідентифікують себе з Українською Православною Церквою Московського Патріархату. Також ще 14% вважають себе просто православними, без конкретизації Патріархату. Порівняно з минулим роком частка тих, хто ідентифікує себе з Православною Церквою України, зросла з 42% до 54%. Натомість з 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з Українською Православною Церквою Московського Патріархату.

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

У всіх регіонах найбільше людей ідентифікують себе з православ’ям, а також – саме з Православною Церквою України (від 59% у центрі до 42% на сході). З УПЦ-МП ідентифікують себе 3-6% залежно від регіону (навіть на сході і півдні – лише 5-6%).

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

До якої конфесії/релігії зараховує себе респондент у розрізі лінгво-етнічних категорій. Серед усіх категорій найбільше респондентів ідентифікують себе з ПЦУ. Навіть серед російськомовних росіян, хоча переважання й відносне, але все-таки 36% зараховують себе до саме ПЦУ, у той час як до УПЦ-МП – 13%.

Джерело: КМІС
Джерело: КМІС

"Хоча Українська Православна Церква (Московського Патріархату) зберігає фактичний контроль над більшістю парафій, але водночас у свідомості українців вона зазнала значних репутаційних втрат (зрозуміло, через російську агресію). Навіть нещодавні рішення, спрямовані на зменшення асоціації з росією, щонайменше зараз не допомагають УЦП-МП повернути хоча б частину попередньої прихильності. І, скоріше за все, без радикальних (у сприйняття населення) рішень з "українізації" Церкви, ситуація для УПЦ-МП істотно не покращиться найближчим часом", - говорять соціологи.

Зазначається, що з моменту створення ПЦУ у суспільстві було багато дискусій і почасти це питання могло провокувати певну напругу. 

"Зараз ми бачимо може і не досягнення консенсусу, але значне пом’якшення різниці в поглядах українців і бачимо більшу згоду між населенням", - наголошують соціологи. 

*соціологи опитали 2 000 респондентів у всіх областях, крім окупованого Криму. Статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Заголовне фото: Православна церква України

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.