"Суд ЛНР" засудив двох співробітників ОБСЄ на 13 років ув'язнення: реакція МЗС України

Їх вимагають негайно звільнити

"Суд ЛНР" засудив двох співробітників ОБСЄ на 13 років ув'язнення: реакція МЗС України

"Суд" самопроголошеної "ЛНР" засудив двох співробітників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні до 13 років колонії. Їх визнали винними у "державній зраді". Україна відреагувала на зрежисований російською окупаційною адміністрацією "вирок". 

Як йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України, окупанти незаконно засудили співробітників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні з числа місцевого персоналу — Дмитра Шабанова та Максима Петрова. Їх вимагають негайно звільнити. 

"Багатомісячне незаконне позбавлення волі, а також терористичні методи поводження із представниками персоналу ОБСЄ в Україні на тимчасово окупованій росією території в Донецькій та Луганській областях є несумісним з подальшим членством рф в ОБСЄ", - зазначається у заяві.

У відомстві наголошують, що представників місцевого персоналу ОБСЄ, яких незаконно утримують російські окупаційні адміністрації, мають негайно звільнити.

"Закликаємо держави-учасниці ОБСЄ, керівництво організації та наших міжнародних партнерів рішуче посилити політичний та санкційний тиск на росію з метою негайного звільнення незаконно затриманих представників персоналу СММ ОБСЄ в Україні", - наголошується у заяві.

Реакція ОБСЄ на вирок

Чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау та генеральний секретар ОБСЄ Хельга Марія Шмід вимагають негайно звільнити засуджених в окупованому Луганську членів місії Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ) Максима Петрова та Дмитра Шабанова до 13 років ув’язнення. 

"Наші колеги залишаються співробітниками ОБСЄ і виконували офіційні обов'язки відповідно до мандатів усіх 57 держав-учасниць. Я закликаю до їх негайного та безумовного звільнення разом з іншим нашим колегою, якого також затримано", - заявила Шмід.

За словами Рау, що співробітників ОБСЄ безпідставно утримують більше п’яти місяців у невідомих умовах лише для чистого політичного театру. ОБСЄ підтримує тісні контакти з відповідними зацікавленими сторонами, включаючи інші міжнародні організації, щоб сприяти звільненню затриманих співробітників. 

Що відомо про затримання співробітників ОБСЄ

Після повномасштабного вторгнення рф в Україну в окупованих росією Донецьку та Луганську затримали місцевий персонал СММ ОБСЄ, одного з яких згодом звільнили. 12 вересня російські пропагандисти повідомили, що "верховний суд лнр" засудив до 13 років позбавлення волі двох співробітників СММ ОБСЄ — Петрова та Шабанова (перекладача та асистента з безпеки), яких "визнали винними у державній зраді".

Нагадаємо, місія ОБСЄ зафіксувала застосування окупантами шести видів касетних боєприпасів у атаках проти України. Крім того, у Маріуполі окупанти обстріляли офіс ОБСЄ, згоріли два автомобілі.

Раніше Інформатор писав, що ОБСЄ закриває офіс в Україні через позицію росії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube