Погіршення ситуації зі світлом може стали наслідком зниження середньодобової температури повітря
Ситуація в енергосистемі України наразі нестабільна, але вона може погіршитись у разі зниження температури до -10 градусів і більше. У такому випадку відключення світла стануть тривалішими. Але це стосується не всіх населених пунктів, а тільки великих міст.
Про це 7 грудня в ефірі каналу "Київ 24" заявив енергетичний експерт, голова Ради Української асоціації відновлюваної енергетики України Станіслав Ігнатьєв. За його словами, очікується по 10-12 годин на добу без стабільного електропостачання за умови значного похолодання. Найвразливішими є міста Київ, Харків, Одеса і Львів.
"Якщо середньодобові температури будуть менші за 10 градусів Цельсія, то будемо очікувати по 10-12 годин без стабільного електропостачання на добу. Найвразливішими тут є великі міста. Такі як Київ, Харків, Одеса. Також в зоні ризику є місто Львів", - сказав експерт.
Наразі у всіх регіонах України діють погодинні графіки стабілізаційних відключень світла. Міністерство енергетики України планує змінити порядок їх застосування. Так, у 2025 році всі області можуть поділити на декілька зон. Черги в них будуть вимикати одномоментно, що дозволить упорядкувати систему відключень.
Наприклад, до однієї зони може увійти Одеська, Черкаська, Львівська та ще кілька областей, відібраних у шаховому порядку – щоб не створювати великих суцільних територій із одночасною відсутністю світла. І тоді відключення там будуть за певними чергами у однаковий час. Тобто, якщо третя черга відключатиметься на 4 години у певний період, то це відбуватиметься по всій зоні. Така сама система буде за іншими зонами.
Інформатор писав, що ще у липні експерти лякали прогнозами, що окупанти на передодні зими вдарять по атомній енергетиці України, настане повний блекаут і світла не буде по 20 годин на добу. Проте українські АЕС залишаться повністю оголеними. "Енергоатом" почав укладати контракти на захист лише наприкінці вересня, а це означає, що оборонні системи зовсім не будуть готові до зими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.