«Дніпро» в очному поєдинку відібрав друге місце у «Прометея», «Хімік» випередив «Будівельник» - підсумки останнього ігрового дня регулярного чемпіонату Суперліги.

Команди Суперліги завершили регулярний чемпіонат і визначили пари плей-офф.

Регулярний чемпіонат Суперліги завершений. Попереду серія плей-офф, за результатами якої і визначиться чемпіон України сезону 2020/21.

Про перебіг подій в матчах баскетбольної Суперліги повідомляє Інформатор,з посиланням на ФБУ .

У неділю, 5 травня, в рамках останнього ігрового дня регулярного чемпіонату баскетбольної Суперліги відбулися відразу 5 матчів. Сезон пройшов в цікавій боротьбі, і до останнього туру залишалася невідомою остаточна розстановка команд у турнірній таблиці. Якщо боротьба «Одеси» з «Харківськими Соколами» за 9-10-е місця була питанням виключно престижу клубів, то підсумкове місце в першій вісімці впливало на ім'я майбутнього суперника у плей-офф. Заочну боротьбу за 6-7-е місця вели «Будівельник» та «Хімік». А ось доля другого місця вирішувалася в очному протистоянні «Прометея» з «Дніпром».

Відкривали ігрову програму дня команди, які вже застовпили за собою конкретне місце у турнірній таблиці. І якщо «Київ-Баскет» достроково виграв регулярний чемпіонат, то «Миколаїв» міцно засів на останньому місці. Гра не принесла ніяких сюрпризів. Уже в першій чверті «Київ-Баскет» домігся переваги у 17 очок, а першу половину матчу виграв з рахунком 44:23. Після перерви «Миколаїв» намагався надати більш гідний опір. Однак позначився клас виконавців київського клубу, і «Київ-Баскет» завершив регулярний чемпіонат впевненою перемогою.

У Кам'янському, в поєдинку за друге місце підсумкової таблиці регулярного чемпіонату, зійшлися «Прометей» і «Дніпро». На перших хвилинах поєдинку гості повели 6: 0. До середини чверті перевага «Дніпра» зросла до одинадцяти очок. Террелл приніс «Дніпру» ще два бали. «Прометей» почав скорочувати відставання, але наздогнати суперника не зміг і програв першу чверть 15:23.

У другій десятихвилинці на майданчику точилася рівна боротьба. Господарі скоротили різницю в рахунку до чотирьох балів, але вже через хвилину «Дніпро» вигравав 10 очок. На перерву команди пішли при цифрах на табло 37:43.

Третю десятихвилинку гості провели більш зібрано. «Дніпро» був точнішим у завершальній стадії атак, і збільшив свою перевагу до 13-ти очок. Як не старався «Прометей» наздогнати суперника, все що вдалося зробити господарям майданчика - відіграти два очки відставання. «Дніпро» грав зібрано, не допускав помилок в обороні і заслужено переміг. У складі переможців найрезультативнішим гравцем став Террелл, який набрав 26 очок. У «Прометея» кращим бомбардиром з результатом 18 балів став Рашад Вон.

Претенденти на 6-7-е місця свої поєдинки проводили вдома. «Хімік» у Південному приймав «Одесу», а «Будівельник» на своєму майданчику зустрівся із «Запоріжжям».

«Хімік» не став відкладати питання про переможця в довгий ящик і вже у першій чверті забезпечив собі подвійну перевагу в рахунку - 24:12. У другій десятихвилинці господарі додали до своє\ переваги ще 12 балів, і за підсумками першої половини матчу вигравали 51:27.

Після перерви гравці «Хіміка» трохи зменшили темп, але це не заважало команді збільшувати відрив від суперника. У підсумку «Одеса» в останньому матчі сезону отримала неприємну різницю у 34 очки, а «Хімік» у плей-офф побореться за медалі чемпіонату України.

«Будівельник» відкрив рахунок в матчі, а до середини першої чверті вже програвав 12:17. Однак кияни не тільки відігралися, а й виграли стартову десятихвилинку 30:25. Другу чверть гості провели ще результативніше, набравши 36 очок. А ось «Будівельник» обмежився 19-ма балами, і на перерву пішов поступаючись з рахунком 49:61.

Після перерви господарі відіграли 10 очок відставання, причому зробили це за одну хвилину і 15 секунд. Однак потім гравці «Запоріжжя» стали надійніше грати в обороні та відповідати на результативні дії «Будівельника» своїми влучними кидками. За підсумками 30-ти хвилин гри «Будівельник» програвав 5 очок, а «Запоріжжя» і не думало віддавати перемогу суперникові.

Четверта чверть розпочалася з влучного кидка Кеффі і +7 для «Запоріжжя». Через 4 хвилини Девое точним триочковим кидком вивів київський клуб вперед. Тихонов приніс лідерство команді гостей, а Кеффі знову повернув різницю у 7 очок. Ніхто з суперників не хотів поступатися, і за 14 секунд до кінця основного часу матчу перевага «Запоріжжя» становило два очка. Девенпорт міг принести перемогу столичній команді, але закинув тільки два штрафних з чотирьох. За рахунку 100: 100 прозвучала сирена, сигналізуючи, що командам належить зіграти овертайм.

А ось на додатковий час сил у гравців «Будівельника» вже не вистачило. «Запоріжжя» повело +9, а у господарів не знайшлося, що протиставити супернику. «Будівельник» фінішував сьомим і в першому раунді плей-офф зустрінеться з чинним чемпіоном України «Дніпром»

Завершував регулярний чемпіонат Суперліги поєдинок «Черкаські Мавпи» - «Харківські Соколи». Харків'яни вже знали про поразку «Одеси» та про можливість завершити чемпіонат на 9-му місці в разі перемоги в сьогоднішньому поєдинку. Гості повели +3, але вже в середині першої чверті «Черкаські Мавпи» зрівняли рахунок, а Ткаченко дальнім кидком вивів вперед команду господарів. Перша чверть завершилася з перевагою черкаського клубу у 8 очок.

На 8-й хвилині другої чверті «Черкаські Мавпи» вигравали +13. Чумаков закинув 4 штрафних поспіль, покаравши команду господарів за фоли. На перерву команди пішли за рахунку 45:36, що дозволяло «Черкаським Мавпам» відчувати себе досить комфортно.

Після перерви господарі за 5 хвилин ігрового часу збільшили перевагу в рахунку до 19-ти очок. «Харківські Соколи» відіграли 7 балів, але різниця в рахунку перед заключною десятихвилинкою залишалася істотною. Інтрига відродилася в кінці поєдинку. За хвилину і 50 секунд до фінальної сирени Пейдж скоротив відстань між командами до п'яти балів. Однак «Черкаські Мавпи» шансів на успіх суперникові не надали та здобули непросту перемогу.

За результатами регулярного чемпіонату визначилися пари стадії 1/4 фіналу серії плей-офф. Переможець регулярного чемпіонату «Київ-Баскет» зіграє з «Черкаськими Мавпами», «Дніпро» з «Будівельником», «Прометей» з «Хіміком», а «Запоріжжя» за путівку до півфіналу битиметься з «Тернополем».

• «Миколаїв» - «Київ-Баскет» 65:92 (9:21, 14:23, 18:24, 24:24);
  • «Прометей» - «Дніпро» 73:84 (15:23 22:20, 16:23, 20:18);
  • «Хімік» - «Одеса» 97:63 (24:12, 27:15, 24:18, 22:18);
  • «Будівельник» - «Запоріжжя» 106: 117 (30:25, 19:36, 28:21, 23:18 6:17);
  • «Черкаські Мавпи» - «Харківські Соколи» 80:73 (26:18, 19:18, 24:21, 11:16).

Далі баскетбольних вболівальників чекає захоплююча і непередбачувана серія плей-офф.  Інформатор буде стежити за ходом поєдинків і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше Інформатор повідомляв про результатати матчів жіночої волейбольної збірної України у відборі на чемпіонат Європи, про підсумки поєдинків 25-го туру УПЛ,а також про матчі баскетбольної Суперліги .