Експерт зауважив, що документ виглядає дуже правдоподібно, але все ж варто дочекатися офіційної реакції Білого дому
Мирний план Дональда Трампа, доступ до якого отримала західна преса, виглядає дуже правдоподібно. Таку думку висловив український політолог Володимир Фесенко. За його словми, "диявол ховається у деталях" - і проблеми можуть виникнути під час конкретизації і формалізації окремих пунктів цих пропозицій.
Про це експерт написав у Facebook. Він згадав цитату члена української делегації про те, що мирні пропозиції на 90% є прийнятними. Але проблема ховається як раз в інших 10%.
Політолог зауважив, що найбільша проблема - у пункті про те, що США юридично визнають Крим "російським". Для України це неприйнятно, адже створює дуже небезпечний прецедент і для міжнародних відносин і для міжнародного права. Він назвав це "Скринькою Пандори, яка легітимізує зміну кордонів військовим шляхом". Це, за його словми, небезпечно, оскільки Кремль може скористатися прецедентом та почне вимагати юридично визнати анексію інших українських регіонів.
Водночас він назвав побажання американців щодо вступу Києва у НАТО не категоричними. Говорить, що потенційно можна знайти компромісне формулювання щоло цього.
"Не забуваємо, що диявол ховається в деталях і проблеми можуть виникнути під час конкретизації і формалізації окремих пунктів цих пропозицій. А конкретизувати потрібно більшість пунктів цих пропозицій. І це предмет переговорів", - наголосив Фесенко.
Він назвав позитивним моментом, що спершу пропонується підписати угоду про припинення вогню. А паралельно з цим можна починати переговори і стосовно інших питань.
"Наостанок питання, на які поки немає відповіді: а Віткофф до Москви прибув з цим документом, або з якимось іншим? Чи враховані пропозиції України і наших європейських партнерів, які були сформульовані 23 квітня в Лондоні?", - резюмував експерт.
Мирний план президента США Дональда Трампа вперше повністю опублікували в ЗМІ. Документ має назву "Рамки російсько-української угоди". Ці умови представляють остаточну пропозицію від Сполучених Штатів для обох сторін. Зокрема:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.