Підозрюваний наказав працевлаштувати до комунального закладу 17 осіб, які фактично в пологовому будинку не працювали
В Києві оголошено підозру директору столичного пологового будинку, який винайшов хитрий план мільйонних заробітків. Для цього він фіктивно оформив 17 співробітників до себе в заклад, і справно "виплачував" їм зарплатню. Загалом, таким чином, на виплатах неіснуючим медпрацівникам було викрадено біля 4,5 млн грн.
Про цей випадок повідомляє Офіс генерального прокурора. Підприємливому ділку інкриміновано розтрату коштів, службове підроблення та пособництво у легалізації коштів, отриманих злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 3 ст. 27 ч. 2 ст. 209 КК України).
За даними слідства, підозрюваний надав вказівку "працевлаштувати" до комунального закладу 17 осіб. Фактично ці люди в пологовому будинку не працювали. Та це не зашкодило директору пологового вносити неправдиві відомості до офіційних документів протягом січня 2021 року – березня 2022 року. Це в подальшому стало підставою для нарахування та виплати фантомним співробітникам заробітної плати.
Загалом на оплату таким "працівникам" було виділено 4,5 млн грн бюджетних коштів. Наразі встановлюються всі особи, причетні до вчинення злочину. Досудове розслідування триває.
В липні медсестри поліклініки в Коломиї забили на сполох після того, як з початку року у них зменшилась і без того невисока зарплата. За червень виплатили тільки частину. Всі питання поставили гендиректору Коломийської ЦРЛ Андрію Кошкіну. Виявилося, що це відбувається через нову систему нарахування зарплатні медикам. Раніше кошти на це йшли з Міністерства охорони здоров’я. Тепер заклади медицини отримують фінансування пропорційно до кількості наданих послуг. Іншими словами, чим більше прийомів, операцій, процедур здійснили у медзакладі, тим більші надходження.
До повномасштабного вторгнення середня зарплата лікаря по Україні становила всього 16 тисяч гривень. Однак тільки в Києві вона перевищувала цей показник. У столиці терапевти заробляли 20 тисяч гривень. Трохи менше отримували одеські медики - 15 790 гривень. У Харкові - 14 900 гривень, а в Дніпрі - 14 500 гривень. Медсестри заробляли ще менше.
Недивно, що одним з напрямків "накручування" собі зарплатні стали маніпуляції у медичному сервісі Helsi. Лікарі з 2016 року створювали собі фейкові відвідування пацієнтів. В базі зареєстровано 25,2 млн користувачів, які приносять основний заробіток сервісу. Згодом, правда, сервіс почав приносити одним гроші, а іншим багато питань.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.