«Динамо» обіграло чемпіона Білорусі, «Шахтар» і «Лех» розійшлися миром.

Лідери УПЛ провели контрольні матчі.

Київське «Динамо» виграло у «Шахтаря» з Білорусі. Український «Шахтар» на останніх хвилинах вирвав нічию у віце-чемпіона Польщі.

Про хід контрольних матчів і передсезонної підготовки українських клубів повідомляє Інформатор .

Київське «Динамо» в рамках підготовки до відновлення сезону проводить навчально-тренувальний збір в ОАЕ. У першому контрольному матчі київський клуб поступився варшавській «Легії».У четвер, 21 січня, «Динамо» зустрілося з чемпіоном Білорусі клубом «Шахтар» (Солігорськ).

Матч проходив в Дубаї на стадіоні «The Sevens». Команди виступали в таких складах:

«Динамо»: Нещерет, Миколенко, Сирота, Попов, Караваєв, Шепелев, Андрієвський, Де Піна, Ледньов, Родрігес, Бесєдін;

Запасні: Бойко, Бущан, Кендзьора, Забарний, Сідклей, Шабанов, Сидорчук, Буяльський, Циганков, Дуелунд, Ванат, Супряга, Клейтон.

«Шахтар» (Солігорськ): Гутор, Антич, Філіпенко, Бігунів, Савічко, Сзоке, Кендіш, Стасевич, Діасамідзе, Іванович, Дебелко;

Запасні: Черник, Хадаркевіч, Політевич, Шевченко, Корзун, Ахмеді, Забєлін, Езе, Подстрелов, Дарбо, Сотников, Убайдуллаев, Макаренко, Ліцкевич, Кунскій, Шіндагорідзе, Бєлов.

Початок поєдинку пройшов в рівній боротьбі без загроз воротам. Перший момент у матчі виник на 13-й хвилині. «Шахтар» заробив небезпечний штрафний, проте Сзоке пробив поруч з лівою штангою воріт Нещерета. На 17-й хвилині штрафний практично з такою ж позиції пробивав де Пена - м'яч пройшов над поперечиною воріт «Шахтаря».

На 27-й хвилині Родрігес від лицьової лінії відпасував Андрієвському. Удар динамівця припав по центру, і голкіпер «Шахтаря», хоч і з другої спроби, м'яч забрав. Друга половина тайму пройшла з невеликою ігровою перевагою київського клубу. «Динамо» більше володіло м'ячем, однак до ударів по воротах суперника справа доходила рідко. На останній хвилині «Шахтар» подав два кутових поспіль, але все завершилося фолом в атаці гравця білоруського клубу.

Традиційно для контрольних матчів, Мірча Луческу після перерви випустив на поле багато нових гравців. І заміни спрацювали на 51-й хвилині. «Динамо» подало кутовий з правого флангу, захисник завадив голкіперу, і залишившись один перед воротами «Шахтаря» Клейтон головою відправив м'яча у сітку. Через 10 хвилин Буяльський виявився на ударній позиції, але пробив у захисника. На 64-й хвилині голкіпер «Шахтаря» перевів на кутовий удар в нижній кут з лінії штрафної. Андрієвський отримав м'яч на лінії штрафної і відразу пробив, але в створ воріт не потрапив. На 73-й хвилині огризнувся «Шахтар», проте удар з правого кута штрафного пройшов повз. На 78-й хвилині «Динамо» забило вдруге. Кендзьора сходу пробив, м'яч влучив у спину Циганкову і по високій дузі залетів у ворота. В кінці матчу Ванат наносив удар в нижній кут з лінії штрафної, проте голкіпер «Шахтаря» м'яч відбив.

• «Динамо» (Україна) - «Шахтар» (Білорусь) 2: 0 (Клейтон, 51, Циганков, 78).

Тренувальний збір у турецькому Белеку проводить чемпіон України донецький «Шахтар». У четвер, 21 січня, «гірники» провели товариський матч з клубом «Лех» (Польща).

Команди вийшли на поле в таких складах:

«Шахтар»:Трубін, Болбат, Матвієнко, Бондар, Маркіньос, Майкон, Тете, Судаков, Алан Патрік, Коноплянка, Мораес;

«Лех»: Ван дер Харт, Червінські, Шатка, Саламон, Пухачов, Кальстрем, Тіба, Скораш, Мархвінскі, Камінські, Ісха.

Перший момент у матчі створили футболісти польського клубу. Атака «Леха» по центру завершилася ударом поруч зі штангою. На 7-й хвилині м'яч після обвідного удару Камінські пройшов в сантиметрах від дальньої штанги воріт «Шахтаря». На 15-й хвилині «Лех» упустив ще один шанс. Що залишився без опіки гравець польського клубу відгукнувся на подачу з лівого флангу, але пробив вище воріт.

В середині тайму команди обмінялися моментами. Спершу гравець «Леха» не потрапив в нижній кут, а в атаці у відповідь «Шахтаря» Тете пробив поруч з дев'яткою. «Шахтар» все частіше виявлявся у воріт «Леха», але намагався розіграти м'яч до вірного, і до ударів по воротах справа практично не доходила. На 41-й хвилині Коноплянка завдав свій фірмовий обвідний удар, з яким впорався воротар, витягнувши м'яч з дальнього кута.

Після перерви за «Шахтар» грав абсолютно інший склад:

«Шахтар» (другий тайм):П'ятов, Додо, Віта, Хочолава, Корнієнко, Степаненко, Коваленко, Маркос Антоніо, Соломон, Фернандо, Дентіньо.

Цікаве протистояння проходило в центрі поля - Саламон з «Леха» грав проти Соломона з «Шахтаря». Футболісти «Шахтаря» зі старту другого тайму заволоділи ініціативою, але голкіпера «Леха» практично не турбували. А на 58-й хвилині чемпіон України пропустив. Мархвінскі отримав м'яч на лінії штрафного, зблизився з П’ятовим і точним ударом відправив м'яч у дальній нижній кут.

Після голу характер гри не змінився. «Шахтар» володів м'ячем, «Лех» вміло оборонявся, не підпускаючи «гірників» до воріт. На 79-й хвилині Фернандо гостро прострілив у штрафну з лівого флангу. М'яч від ноги захисника полетів під поперечину, однак голкіпер встиг зреагувати і усунути загрозу. Через п'ять хвилин Коваленко небезпечно бив зі штрафного, але голкіпер «Леха» знову зіграв надійно. На 90-й хвилині захисник польського клубу завалив у власному штрафному майданчику Фернандо, і арбітр без вагань вказав на «точку». Пенальті ударом в лівий нижній кут реалізував Коваленко і приніс «Шахтарю» нічию.

• «Шахтар» (Україна) - «Лех» (Польща) 1: 1 (Коваленко, 90 + 1 (з пен.) -Мархвінскі, 58).

Наступний контрольний матч «Шахтар» проведе 23 січня. Інформатор буде стежити за ходом контрольних поєдинків лідерів УПЛ і розповість вам про результати протистоянь.

Раніше ми повідомляли про результатах жеребкування клубного чемпіонату світу з футболу, про матчі баскетбольної Суперліги і про поєдинки Української хокейної ліги .