Здавалося б, про кліматичну техніку знає кожен споживач. Ми використовуємо її на роботі та вдома з метою створення комфортних умов. Однак про те, як правильно користуватися кондиціонером, знають далеко не всі.
Як продовжити термін служби кондиціонера
- Температура повітря у приміщенні з кондиціонером та на вулиці не повинна відрізнятися більше ніж на 10 градусів. А в періоди дуже спекотної погоди зниження температури необхідно проводити поступово, на 2-3 градуси на годину. Найкращим температурним режимом у робочому приміщенні вважають від 22 до 25 градусів.
- Грамотний вибір місця монтажу кондиціонера та відсутність перешкод на шляху повітря. Це не стосується безпосередньо експлуатації кондиціонера, але впливає на неї. Бажано розташовувати внутрішній блок так, щоб поток повітря не йшов безпосередньо на людей, отже, не варто звертати кондиціонер у бік ліжок, диванів, робочих столів тощо. Це важливо, тому що під постійним прямим потоком повітря дуже легко застудитися, особливо в спеку, коли перепади температур поза приміщенням і всередині нього дуже великі.
- Що стосується вже встановленого кондиціонера, не потрібно ставити на шляху повітря меблі, перегородки, закривати кондиціонер шторами - це порушує його роботу, часто не дає можливості рівномірно охолоджувати кімнату, а отже, вентилятор обертатиметься у посиленому режимі, що збільшить ризик поломки.
- У літню пору року в багатьох будинках кондиціонери працюють безперервно. По можливості рекомендується робити хоча б невеликі перерви у роботі кліматичної техніки.
- Не варто відмовлятися від кондиціонерів у дитячих кімнатах. Для дітей перегрів - набагато гірше за переохолодження. Просто дотримуйтесь основних правил експлуатації, стежте за напрям повітряного потоку або оптимізуйте температурні показники в приміщенні, коли дитина в ньому відсутня.
- Догляд за фільтрами кондиціонера. Пил, частинки бруду, а на початку літа тополиний пух сильно забивають фільтри. Це послаблює роботу кондиціонера і може призвести до поломки. Рекомендується чистити фільтри кімнатного блоку один раз на два тижні. Для цього їх необхідно витягти, пропилососити, акуратно промити розчином будь-якого миючого засобу для посуду під теплою водою, просушити і встановити на місце. Якщо сушіння виконується за допомогою фена, встановіть невисоку температуру сушіння, інакше пластикові сіточки можуть поплавитися. Важливо це і для здоров'я: пил, що накопичується всередині блоку, неминуче потраплятиме в повітряний потік і вкидатиметься в приміщення. Це погано впливає на дихальні шляхи, а для алергіків така "атмосфера" може бути небезпечною. Ще небезпечніший грибок, що розростається на випарнику, здатний викликати сильне першіння в горлі і появу неприємного "кислого" або "болотного" запаху.
Правильна експлуатація кондиціонера в офісі та в будинку дозволить створити комфортну та безпечну температуру повітря в приміщенні, а своєчасне обслуговування приладу виключить ризик швидкого виходу з ладу дорогого кліматичного обладнання.
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, чи обмежуватимуть в Україні використання електроенергії через спеку.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.