Деякі з обмежено придатних чоловіків після скасування норми зможуть служити у бойових підрозділах: у Раді розкрили деталі

Нардеп Федір Веніславський розповів про реформу в Збройних Силах: що зміниться після повторного медичного огляду чоловіків, яких раніше вважали обмежено придатними до служби в ЗСУ

Військовий проходить ВЛК
Обмежено придатним до військової служби доведеться повторно пройти ВЛК

Придатність громадян України до служби у війську буде переглянута шляхом повторного медичного огляду після того, як Рада ухвалила відповідний законопроєкт. Після цього перегляду особу можуть визнати як придатну, так і непридатну до військової служби. Загалом поняття "обмеженої придатності у воєнний час" буде виключене з законодавства.

Як повідомив народний депутат Федір Веніславський у ефірі телемарафону 23 березня, зміни відбулися після того, як Верховна Рада прийняла законопроєкт про забезпечення прав військовослужбовців і поліцейських на соціальний захист (№ 10313), який передбачає повторний медичний огляд протягом 9 місяців для осіб, які раніше були визнані "обмежено придатними".

"Коли ми наведемо лад і чітко визначимо, хто придатний, а хто непридатний, вони можуть бути мобілізовані, якщо будуть придатними, і зможуть поповнити вакантні місця в бойових підрозділах і бригадах", - зазначив сказав народний обранець Федір Веніславський.

Також законопроєкт передбачає, що у разі загибелі військовослужбовця його сім'я отримає грошову виплату в розмірі 15 мільйонів гривень. Заступниця міністра оборони Наталія Калмикова також повідомляла, що військовослужбовці, які раніше були визнані "обмежено придатними", повинні будуть знову пройти медичний огляд. Верховна Рада скасувала це поняття, тому вони повинні будуть переглянуті щодо їх придатності до служби.

"Ті люди, які отримували висновок ВЛК як "обмежено придатні", пройдуть переогляд, і буде визначено їх придатність до служби. І надалі військово-лікарська комісія не буде видавати такий висновок", - заявила Калмикова в ефірі теленовин.

Наталія Калмикова додала, що такі зміни полегшить життя десяткам тисяч людей. Вона поясніла, що і рідні, і самі військові зверталися і в Міністерство оборони, і в інші органи влади з проханням врегулювати це питання.

"І ми дуже раді, що Верховна Рада України підтримала ці зміни", - повідомила заступник Міністра оборони України Наталія Калмикова.

Закон про пільги військовим і поліцейським

У Верховній Раді був прийнятий законопроєкт №10313, який передбачає гарантії та пільги для поліцейських і військових, включаючи можливість лікування до 12 місяців, а також виплати в розмірі 15 мільйонів гривень для сімей загиблих. Основні положення закону включають: можливість перебування військовослужбовців на лікуванні до 12 місяців, включаючи за кордоном, без необхідності проходження ВЛК через кожні чотири місяці; грошові виплати в розмірі 15 мільйонів гривень родинам захисників в разі їхньої загибелі; скасування норми, що забороняла військовим користуватися соціальними мережами для комунікації та поширення відео; рішення щодо кадрового забезпечення у капеланській службі, дозволяючи цивільним особам займати посади військових капеланів; можливість отримання одноразової відпустки при народженні дитини зі збереженням повного грошового забезпечення.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Економічний експерт Денис Безлюдько спростував міф про нестабільність долара та прокоментував популярність криптовалюти у світі. Деталі у нашому відео.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube