Повномасштабна війна проти російського терористичного режиму змусила Україну вдаватися до інновацій, які для західних військових виглядають чимось дивним. В умовах дефіциту військової техніки та боєприпасів, а також нестачі західної допомоги українці покладалися на власну креативність. І дуже часто це спрацьовувало – українці розробили багато цікавих речей, які можна застосувати на фронті.
Як пише видання Business Insider, українські військові застосовують багато різних власних винаходів. Бойові прийоми українців шокують їхніх колег з Заходу, проте останні змушені визнавати, що українські ідеї справді працюють. Видання зібрало дев'ять найкращих розробок, авторами яких стали Збройні сили України.
- "Кошмаромобіль". Це саморобна реактивна система залпового вогню (РСЗВ). Фактично, це направляючі від БМ-21 "Град", які встановили на кузови цивільних "пікапів". Оскільки така машина значно мобільніша, ніж стандартний "Урал", на якому базується "Град", то за її допомогою українці реально "кошмарили" російських терористів.
- "Нептун". Перша українська протикорабельна ракета, а також перша ракета, яка потопила великий військовий корабель протягом останніх 40 років – крейсер "Москва". За згадками екскомандувача сил НАТО у Європі генерала Бена Ходжеса, установку розмістили у кузові вантажівки для мобільності. Це спрацювало.
- "Морські малюки". Україна фактично не має власного військово-морського флоту, але зараз він не потрібен. Третина корабельного складу Чорноморського флоту РФ була пошкоджена або знищена морськими дронами – в тому числі й "малюками".
- Саморобні дрони-камікадзе. Саме українські військові вперше придумали ідею використати FPV-дрон у якості камікадзе. Вибухівку до них у прямому сенсі примотують застібками та скотчем. Це не висококласний баражуючий боєприпас, але це дуже ефективна зброя, яка завдала росіянам величезних втрат.
- Трофейні російські танки. На початку війни велика кількість танків РФ була захоплена українськими військовими. Оскільки Україна потребує дуже багато зброї, трофейні танки стають до бою після ремонту та обслуговування.
- Танкові решітки. На відміну від росіян, які будували над танками "мангали" заради захисту від "Джавелінів", ЗСУ ставили решітки для захисту від БПЛА. Втім, що українцям, що росіянам не вдалося зробити решітки універсальним засобом захисту.
- Ракетна імпровізація. Тільки в Україні вперше в історії вдалося "схрестити їжака та ужика" – встановити західні ракети на радянські літаки. Мова йде про винищувачі МіГ-29 з ракетами AGM-88 HARM. Те ж саме стосується адаптації Су-24М під SCALP/Storm Shadow.
- "Франкенштейн". Ще одне поєднання західної та радянської зброї. Це адаптація радянських пускових установок ЗРК під західні зенітні ракети. Програма навіть мала офіційну назву FrankenSAM. В її рамках старі радянські "Буки" та С-300 отримали можливість бити західними ракетами.
- Макети. Україна активно використовує приманки, щоб ввести Росію в оману та змусити використати дорогу зброю вартістю сотні тисяч та мільйони доларів на атаку макета ціною в кілька тисяч. І поки що це реально працює.
А допомоги все немає
В США вже півроку не здатні ухвалити фінансування військової допомоги Україні через позицію Майка Джонсона. Сенат ухвалив документ, проте Джонсон відмовився ставити його на голосування. Причому він знаходив різні відмовки. Спочатку республіканець наполягав на тому, що разом з допомогою Україні має бути затверджене посилення кордону США. Згодом Джонсон заявив, що Палата представників підготує власний законопроєкт про фінансування України. Однак він, на відміну від документа, схваленого Сенатом, пропонує надавати Києву гроші у вигляді кредиту.
Втім, Майк Джонсон все ж може винести на голосування питання про допомогу Україні 31 березня. Це стало можливим після того, як він погодився на компроміс із демократами щодо бюджету. Однак Джонсон ризикує втратити посаду спікера, адже його однопартійці не підтримають такі кроки. Демократи готові допомогти Джонсону зберегти посаду, але за це вони вимагають від нього конкретики та поступок щодо допомоги Україні. Детальніше читайте в матеріалі Інформатора.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: