Тепер фігурантам за скоєне може загрожувати до шести років позбавлення волі
Поліція повідомила підозру групі посадовців Одеської міської ради. Серед підозрюваних - четверо чиновниць. Упродовж 2021-2023 років вони внесли понад 36 000 несанкціонованих змін до системи місцевого ЦНАПу.
За даними слідства, працівники профільного департаменту штучно зменшували кількість вільних місць в електронній черзі ЦНАП. Як наслідок, громадяни не могли отримати послуги в законному порядку у необхідні їм дати та час, розповіли у Нацполіції.
Фігуранткам повідомлено про підозру. Окрім того, поліціянті провели обшуки за місцями проживання та в офісних приміщеннях фігурантів, де вилучили мобільні телефони, комп’ютери, офіційну документацію та чорнові записи.
Як повідомило одеському виданню "Думська" джерело в правоохоронних органах, у цій справі фігурують заступниця начальника департаменту надання адмінпослуг Катерина Лейнер і начальниця відділу дистанційного консультування Ольга Пічкур. Також серед підозрюваних заступниця Пічкур - Ольга Саф'янчик та начальниця відділу інформування та організації надання послуг Наталія Шелестян. Встановлюється повне коло причетних до "схеми" посадових осіб.
За 362-ю статтею Кримінального кодексу України (незаконна зміна інформації в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї, за попередньою змовою групою осіб), їм загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
15 липня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру нардепу Миколі Задорожньому. Його викрили на хабарі розміром у 3,4 мільйона гривень. Він просив відкат за неперешкоджання у проведенні тендеру щодо ремонту водогону в Охтирському районі на Сумщині. Після підозри того ж дня Задорожнього виключили із партії "Слуга народу".
17 липня суд обрав запобіжний захід нардепу Миколу Задорожньому. Йому призначили понад 3 млн грн застави. Відповідне рішення прийняв Вищий антикорупційний суд. 17 липня Задорожній практично проговорився, що справді брав хабарі. Він заявив, що у Раді є й інші корупціонери.
Окрім того, НАБУ та САП розслідують корупційну схему, пов'язану із закриттям кримінальної справи. Йдеться про хабар у розмірі 170 тисяч доларів, який мали отримати прокурори Офісу Генерального прокурора.
Також раніше детективи НАБУ оголосили про підозру Назару Шептицькому. Він намагався просунути потрібних кандидатів на керівні посади в територіальних підрозділах Державної митної служби, зокрема, він пропонував хабарі для призначення своїх людей у Львівській митниці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.