Десятки тисяч порушень: в Одесі високопосадовці міськради блокували електронну чергу до ЦНАП, - Нацполіція

Тепер фігурантам за скоєне може загрожувати до шести років позбавлення волі

міськрада одеси, цнап, поліцейський
Чиновниці міськради Одеси втручалися у роботу ЦНАП, створюючи незручності городянам: виявилося, це кримінал

Поліція повідомила підозру групі посадовців Одеської міської ради. Серед підозрюваних - четверо чиновниць. Упродовж 2021-2023 років вони внесли понад 36 000 несанкціонованих змін до системи місцевого ЦНАПу. 

За даними слідства, працівники профільного департаменту штучно зменшували кількість вільних місць в електронній черзі ЦНАП. Як наслідок, громадяни не могли отримати послуги в законному порядку у необхідні їм дати та час, розповіли у Нацполіції.

Фігуранткам повідомлено про підозру. Окрім того, поліціянті провели обшуки за місцями проживання та в офісних приміщеннях фігурантів, де вилучили мобільні телефони, комп’ютери, офіційну документацію та чорнові записи.

Як повідомило одеському виданню "Думська" джерело в правоохоронних органах, у цій справі фігурують заступниця начальника департаменту надання адмінпослуг Катерина Лейнер і начальниця відділу дистанційного консультування Ольга Пічкур. Також серед підозрюваних заступниця Пічкур - Ольга Саф'янчик та начальниця відділу інформування та організації надання послуг Наталія Шелестян. Встановлюється повне коло причетних до "схеми" посадових осіб.

За 362-ю статтею Кримінального кодексу України (незаконна зміна інформації в автоматизованих системах, вчинена особою, яка має право доступу до неї, за попередньою змовою групою осіб), їм загрожує до шести років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Останні корупційні скандали в Україні

15 липня Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру нардепу Миколі Задорожньому. Його викрили на хабарі розміром у 3,4 мільйона гривень. Він просив відкат за неперешкоджання у проведенні тендеру щодо ремонту водогону в Охтирському районі на Сумщині. Після підозри того ж дня Задорожнього виключили із партії "Слуга народу".

17 липня суд обрав запобіжний захід нардепу Миколу Задорожньому. Йому призначили понад 3 млн грн застави. Відповідне рішення прийняв Вищий антикорупційний суд. 17 липня Задорожній практично проговорився, що справді брав хабарі. Він заявив, що у Раді є й інші корупціонери.

Окрім того, НАБУ та САП розслідують корупційну схему, пов'язану із закриттям кримінальної справи. Йдеться про хабар у розмірі 170 тисяч доларів, який мали отримати прокурори Офісу Генерального прокурора.

Також раніше детективи НАБУ оголосили про підозру Назару Шептицькому. Він намагався просунути потрібних кандидатів на керівні посади в територіальних підрозділах Державної митної служби, зокрема, він пропонував хабарі для призначення своїх людей у Львівській митниці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube