"З вовками жити - по-вовчому вити. Це сувора реальність сучасного [Європейського] Союзу»
«Ватра» — пісня, яка почалась із пластового табору у 2018. Я тоді дуже хотіла потрапити на «Говерлю» — це була моя найбльша мрія! На ватрі ми грали у гру «горю — не чути», і коли я сказала: «горю за кимось ....» — ніхто не вибіг. Було ніяково, але тепер у нас є пісня!
Йдеться про співпрацю іноземних дипломатів з російською зовнішньою розвідкою
Десятки іноземних дипломатів, що працюють в київських посольствах зазнали кібератаки від російських хакерів. Останні спокушали урядовців звабливими цінами на BMW. Реклама виявилася фальшивкою аби зламати комп'ютери дипломатів, яких тепер в Україні підозрюють у зраді.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на опублікований у середу, 12 липня, звіт фірми з кібербезпеки Unit 42.
Все почалося з оголошення, яке ще у квітні 2023 року опублікував дипломат МЗС Польщі. Чоловік розіслав повідомлення про продаж вживаного седана BMW 5 серії за ціною 7 500 євро. Першочергово ціна на автівку була вищою, а повідомлення, розіслане електронною поштою в різні посольства України — не вірусним, однак опісля рекламу перехопили російські хакери, відомі як APT29 або “Cosy Bear”, які вважаються філією Служби зовнішньої розвідки Росії, які переробили оголошення й вставили в нього шкідливе програмне забезпечення, аби потім відправити його іншим іноземним дипломатам, які працюють у Києві.
За словами дослідників Unit 42, це програмне забезпечення було замасковане під фотоальбом вживаних BMW. Спроби відкрити ці фотографії могли б заразити пристрої. Як виявилося згодом, ціллю росіян були дипломати, які працювали щонайменше у 22-х із приблизно 80 іноземних місіях у столиці України.
Про хакерську діяльність знали в США. Однак представник Державного департаменту США заявив, що, "виходячи з перевірки Управління кібербезпеки та технологій, визначив, що вона не вплинула на системи чи облікові записи Департаменту”.
Натомість як повідомляє Reuters, польський дипломат досі так і не продав автомобіль. Й заявив, аби не мати надалі подібних проблем, спробує продати автівку в Польщі.
Урядова команда реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA ще на початку цього року заявила, що опрацювала понад 300 кіберінцидентів та кібератак з боку росіян, а це майже вдвічі менше, ніж у відповідний період торік, коли росія готувалася до повномасштабного вторгнення. Попри це новини про кібернапади з боку рф не вщухають. Відтак, напередодні російські хакери підключалися до камер спостереження українських кав'ярень. Це потрібно було для ого аби зібрати інформацію про колони з гуманітарною допомогою, які рухалися повз них.
Про нечесні методи так званої "розвідки" росіян писало й українське ГУР. У Буданова стверджують, що нині росіяни активізувалися й в телефонному терорі. Українські військові почали отримувати дивні дзвінки з росії, через які, росіяни намагаються вивідати якомога більше корисної інформації, що завадить проводити контрнаступ.
Однак і українці на інформаційному полі бою не відстають. Нагадаємо, раніше українські хакери доєднались до онлайн-конференції "мінздраву днр" та лікарів-колаборантів, отримали потрібну інформацію та нагнали страху на зрадників України. Детальніше про це — читайте тут.