Акти цивільного стану можна знову реєструвати, також діятимуть видані паперові свідоцтва
Державні реєстри відновлюються після масштабної атаки. У системі державних реєстрів Мін'юсту запрацював Державний реєстр актів цивільного стану (ДРАЦС): відновлено можливість реєструвати шлюби, народження та інші акти цивільного стану. 5 січня відновиться ще низка сервісів.
У Міністерстві юстиції розповіли, що 4 січня запрацював реєстр ДРАЦС, який постраждав від масштабної російської кібератаки. Відділи державної реєстрації актів цивільного стану відновили можливість внесення відомостей про народження, шлюб, розлучення, зміну імені та смерть.
Усі документи, які громадяни отримали в паперовій формі під час тимчасового відключення реєстру, зараз вносяться до електронної системи. Самі свідоцтва залишаються дійсними, а їх цифрові копії невдовзі з'являться в реєстрі.
Там запевнили, що 5 січня буде відновлено обмін даними з іншими державними органами України: Державною податковою службою, Пенсійним фондом та Міністерством оборони. Крім того, 5 січня також запрацює й низка онлайн-сервісів, доступних у Дія. Знову стане можливим подання заяви на відстрочку від мобілізації для батьків трьох дітей до 18 років.
"Це означає, що ваші дані знову автоматично потраплятимуть до зазначених вище державних органів, - пояснили у Мін’юсті.
Раніше відновили роботу трьох основних реєстрів нотаріату – Єдиного реєстру довіреностей, Спадкового реєстру та Єдиного реєстру спеціальних бланків нотаріальних документів.
На час, поки реєстри не працюють, державна реєстрація зміни відомостей про місцезнаходження або припинення підприємницької діяльності ФОП здійснюється особливим шляхом. Щоб закрити ФОП, потрібно подати особисту заяву в паперовій формі до будь-якого податкового органу або ж подати заяву в електронній формі через Портал Дія (тільки щодо закриття ФОП).
19 грудня Україна зазнала наймасштабнішої кібератаки на державні реєстри за останній час. Унаслідок атаки, яку здійснили російські хакери із залученням працівників Мінюсту, тимчасово призупинено роботу ключових систем Міністерства юстиції. Хакери заявили, що знищили всі дані, до яких вони отримали доступ, включно з резервними копіями на серверах у Польщі. Водночас атака не призвела до видимих наслідків для функціонування фінансової системи України.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.