Всі нотаріальні дії, які були вчинені під час відсутності доступу до реєстрів, будуть внесені впродовж 5 робочих днів
Міністерство юстиції України 30 грудня відновило роботу трьох ключових нотаріальних реєстрів після кібератаки. Відтепер нотаріуси можуть повноцінно здійснювати реєстрацію довіреностей, заповітів і спадкових справ, а також проводити перевірку спеціальних бланків. Про це повідомили у пресслужбі відомства.
Після масштабної кібератаки росіян запрацювали Єдиний реєстр довіреностей, Спадковий реєстр та Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів. Всі нотаріальні дії, які були вчинені під час відсутності доступу до реєстрів, будуть внесені впродовж 5 робочих днів.
"Запрацювали перші реєстри. Нотаріуси відновлюють роботу після кібератаки Міністерство юстиції України відновило роботу трьох ключових нотаріальних реєстрів. Після масштабної кібератаки росіян запрацювали Єдиний реєстр довіреностей, Спадковий реєстр та Єдиний реєстр спеціальних бланків нотаріальних документів. Відтепер нотаріуси можуть повноцінно здійснювати реєстрацію довіреностей, заповітів та спадкових справ, а також проводити перевірку спеціальних бланків. Всі нотаріальні дії, які були вчинені під час відсутності доступу до реєстрів, будуть внесені впродовж 5 робочих днів. Впроваджено посилені заходи кіберзахисту. Працюємо над відкриттям інших реєстрів", - заявили у Мін'юсті.
У період відновлення роботи реєстрів Мінʼюсту нотаріуси продовжують надавати послуги, які не потребують перевірки даних у цих реєстрах. Зокрема, доступні такі нотаріальні дії: посвідчення заповітів, спадкових договорів та довіреності; видача дублікатів нотаріальних документів, що зберігаються у справах нотаріуса; засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них; засвідчення справжності підпису на документах, у тому числі засвідчення справжності підпису на згоді на виїзд дитини за кордон без супроводу одного з батьків; засвідчення вірності перекладу документів з однієї мови на іншу. Крім того, забезпечена можливість заведення нотаріусом спадкової справи за зверненням спадкоємця. Після відновлення роботи реєстрів нотаріуси внесуть необхідні відомості до відповідних реєстрів.
19 грудня російські хакери атакували цифрові бази Міністерства юстиції. За повідомленням установи, у роботі державних реєстрів стався масштабний збій на рівні мережевої інфраструктури. Офіційний сайт Мін'юсту недоступний. За даними джерел Інформатора, під час атаки хакерів найімовірніше постраждали реєстри ФОП, бронювання, бази реєстрації автівок та нерухомості, записи про шлюб, ЄДР та низка інших. 20 грудня сервісні центри МВС призупинили надання окремих реєстраційних послуг з транспортними засобами, повʼязаних зі зміною власника. У Дії через відновлення державних реєстрів тимчасово припинила роботу частина послуг. Ексміністр юстиції Денис Малюська заявив в коментарі "УП", що видалені реєстри не несуть серйозної проблеми для України. Він повідомив, що існують резервні копії інформації та незабаром "все буде відновлене". Він зазначив, що реєстр актів цивільного стану, який потрапив під атаку, дійсно один з найзакритіших реєстрів. Однак, на його думку, ніякої таємниці в тому, хто народився чи взяв шлюб - немає. Натомість експерт з кібербезпеки Максим Марченко переконаний, що тепер шахраї отримають набагато більше інформації про українців та посилять активність проти населення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.