Нардепи перевірять, чи є тріщини у конструкціях на Поштовій площі, який рівень підземних вод та стан тунелів метрополітену
У вівторок, 23 квітня, відбулось друге засідання Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради з питань моніторингу та оцінки ефективності діяльності органів місцевого самоврядування та місцевих органів виконавчої влади у Києві. На ньому, зокрема обговорювався стан Поштової площі у столиці. На думку активістів та експертів, є ризик катастрофічної ситуації, адже там відбувається просідання ґрунту через підняття води та хаотичної забудови.
Як зазначив у Facebook нардеп, голова Київської ТСК Віталій Безгін, Київська міська влада заперечує ризики. Аби перевірити, яка ситуація насправді, депутати проведуть перевірку.
"Чи є ризик катастрофічної ситуації? На думку активістів та експертів - так, на думку Київської міської влади - ні. Але ми не вправі наражати киян на небезпеку, тому домовились із Володимиром Бондаренком разом спуститись на об'єкт найближчим часом, разом з представниками ТСК та побачити все на власні очі. Ми не можемо допустити навіть потенційної катастрофи у місті", - зазначив Безгін.
Член ТСК, народний депутат Ганна Бондар, обговорюючи питання про стан конструкцій та комунікацій на Поштовій площі, зазначила: на сьогодні йдеться про безпеку людей, які проходять або проїжджають площею. За її словами, на Поштовій площі мав бути зроблений нормальний дренаж.
“Відкачування води з грунтів і дуже складних грунтів, і високих грунтових вод, і з того, що зсувається Володимирська гірка - це не будівельні роботи. Це забезпечення безпеки людей на Поштовій площі. Якщо почитати висновки НДІБМВ 2015 року, де вказано, якщо не зробити нормальний дренаж, то це буде деформація тунелів. І наскільки зараз відомо грунтова вода піднялась. В мене питання: чи забезпечено дренаж, чи відкачували воду? В мене питання безпеки подолян” - наголосила Бондар.
Член ТСК, народний депутат, Олександр Аліксійчук, заявив, що бездіяльність і затягування рішень київською міською владою веде до катастрофи на Поштовій площі. І аби унеможливити її, влада має вжити всіх необхідних заходів.
“Ми сьогодні говоримо і кричимо на повний голос про проблеми Поштової площі. Ви знаєте, що там є об'єкт який не має там бути. Ви, як міська влада зобов'язані зробити всі заходи які унеможливлюють катастрофу яка насувається” - зауважив народний депутат.
Своєю чергою, Володимир Бондаренко, заступник міського голови – секретар Київради зазначив, що волога в тунелях не означає закриття станцій. Обговорення ситуації було напруженим. Майже дійшло до бійки у холі ТСК.
“Я думаю, ми домовились, разом вийти на об'єкт без циркачів, які намагались створити бійку в холі ТСК. Це буде конструктивно” - зазначив Безгін.
Зазначимо, що київський міський голова Віталій Кличко не прийшов на друге засідання ТСК, замість нього були присутні заступники. При цьому на першому засіданні мер Києва подякував членам Комісії за конструктивну роботу. Утім перед початком другого - звинуватив ТСК, що зустріч була "без конструктиву і задля шоу".
На засіданні Комісія не змогла встановити, хто в столиці відповідає про інформування киян про укриття. Зокрема, хто відповідає за мапи на зупинках громадського транспорту.
"На зупинках міста, де громадян висаджують під час тривоги розміщені дошки із QR-кодами, які мали б вказати шлях до укриття. Ці мапи не працюють. Встановити сьогодні, хто за це відповідальний не вийшло, але будемо тиснути, щоб рішення були знайдені якнайшвидше", - зазначив Безгін.
Проте, за його словами, конструктивною була дискусія щодо розмежування повноважень між КМДА та КМВА. Володимир Бондаренко, заступник міського голови – секретар Київради визнав колапс у розмежуванні функцій між ними, й підтвердив, що існує дуалізм влади, який ускладнює управлінські процеси. Безгін наголосив, що необхідно змінити законодавство про Київ і це спільна робота Верховної Ради України та Київської міської Ради.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.