Депутатам можуть заборонити вести онлайн-трансляції під час засідання Верховної Ради: як це пояснюють

Читать на русском

Наразі, у цілях безпеки, не ведуться прямі трансляції засідань парламенту

Читать на русском
Депутатам можуть заборонити вести онлайн-трансляції під час засідання Верховної Ради: як це пояснюють
Фото ілюстративне

Наразі, у цілях безпеки, не ведуться прямі трансляції засідань парламенту

У четвер, 9 лютого, спікер парламенту Руслан Стефанчук та його перший заступник Олександр Корнієнко разом з колегами зареєстрували законопроєкт № 9005 про заборону поширення інформації про пленарне засідання Верховної Ради України під час дії воєнного стану. Депутатам можуть заборонити вести онлайн-трансляції під час засідання та пропонують почекати хоча б годину після завершення, а вже потім публікувати фото та інші дані про результати. Адже, наразі інформацію про діяльність Ради оприлюднюють з запізненням в цілях безпеки. Про це пише Судово-юридична газета.

Так, декілька днів тому заступниця голови Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Марʼяна Безугла обурилися тим, що деякі депутати майже одразу оприлюднюють результати пленарного засідання. Зокрема, йшлося про Ярослава Железняка, який часто одним з перших пише про результати.

«У 2 нардепів Железняка і Гончаренка синдром гострого нетримання інформації з метою особистого хайпу. Наприклад, Гончаренко не голосував за голову СБУ, в цей же час бігаючи з селфі-палкою. Железняк взагалі веде онлайн», - написала Безугла.

«Говорять, що закон зроблений заради мене. Якщо це правда, то я приємно здивований. Щодо суті ініціативи: з великою повагою до авторського колективу, утримаюсь від різких коментарів. А тепер моя конструктивна пропозиція: я готовий і далі не критикувати ініціативу, не блокувати його, не закидати правками, навіть (!!!) підтримати у першому читанні, за однієї умови….. доповідачем призначити в Парламенті нашу поважну колегу - співавтора законопроєкту Мар’яну Безуглу», - прокоментував законопроєкт Ярослав Железняк.

До слова, наразі, у цілях безпеки, не ведуться прямі трансляції засідань парламенту, а інформацію про діяльність Ради оприлюднюють згодом. Але деякі нардепи оперативно інформують про результати засідань та ухвалені закони.

Що буде загрожувати депутатам за порушення законопроєкту

Законопроєкт передбачає відносно мʼякі вимоги. Так, відповідно до запропонованих авторами законопроєкту № 9005 змін під час дії воєнного стану в Україні народному депутату забороняється поширювати в будь-який спосіб інформацію про час, місце, перебіг і результати проведення (продовження) пленарного засідання раніше ніж через одну годину після закриття цього пленарного засідання або оголошення перерви у пленарному засіданні, яке ще триває.

У разі порушення, Верховна Рада без обговорення може прийняти рішення про позбавлення народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях або триваючому пленарному засіданні на строк до п’яти днів таких (такого) засідань. За ці дні такому народному депутату не виплачується заробітна плата та не здійснюються виплати, пов’язані з виконанням депутатських повноважень відповідно до закону. За пропозицією головуючого на пленарному засіданні або за пропозицією народного депутата, підтриманою не менш ніж однією третиною голосів народних депутатів від конституційного складу Верховної Ради, народний депутат, який порушив вимоги, зобов’язаний покинути пленарне засідання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.