День залізничника в Україні: історія свята та цікаві факти

Дізнайтеся історію та цікаві факти про свято День залізничника.

День залізничника
Щорічно Україна віддає данину поваги професії, відзначаючи День залізничника 4 листопада

День залізничника - професійне свято працівників залізничного транспорту, коли виділяються їхні особливі заслуги та досягнення. Про те, коли його відзначають в Україні та як це склалося історично - розповімо далі.

Коли відзначається день залізничника

Щодня і вдень, і вночі залізничники старанно трудяться на благо громадян. Піклуючись про комфорт пасажирів, вони готові вкладати всі свої сили у виконання професійних обов'язків.

Машиніст зосереджений на дорозі, касири з посмішкою продають квитки, монтери сумлінно ремонтують колії, а провідники дбають про мандрівників упродовж усієї поїздки. Безумовно, їхня праця - невід'ємна частина розвитку економіки країни. Щорічно Україна віддає данину поваги професії, відзначаючи День залізничника 4 листопада.

Історія свята

Свято День залізничника було започатковано 1993 року указом Леоніда Кравчука. Відзначалося в першу неділю серпня. У грудні 2002 року указом Леоніда Кучми святкування було перенесено на 4 листопада.

Цього дня 1861 року з Відня до львівського залізничного вокзалу прибув перший поїзд на територію сучасної України. Він носив назву "Ярослав" і з'єднував чотири міста, курсуючи між Віднем і Львовом через Краків і Перемишль. Саме 4 листопада можна охарактеризувати як початок "залізничної історії" в країні.

Цікаві факти про професію

Два квитки на одне місце - його займе більш пунктуальний пасажир

  • Якщо в системі продажу квитків сталася помилка, і на одне місце продано два квитки, за правилами перевезення "Укрзалізниці", його займає той, хто прийшов раніше. Другому пасажиру мають надати місце в іншому купе або вагоні відповідного класу, якщо такі є в наявності. Якщо їх немає, то пасажира розмістять у вагоні класом вище (без доплати) або класом нижче (з відшкодуванням різниці вартості квитків).

 Пасажир, який проїхав свою станцію, має право на безкоштовне повернення

  • За правилами перевезення "Укрзалізниці", якщо пасажир проїхав свою станцію, складається акт за підписом начальника поїзда, провідника вагона і пасажира, який завіряється штампом начальника поїзда. Цим актом надається право повернутися на станцію призначення безкоштовно.

Пасажир, який сів не у свій поїзд, може повернутися без оплати проїзду

  • Згідно з Правилами перевезення "Укрзалізниці", якщо пасажир сів у потяг, який має не той напрямок, що зазначений у проїзному документі, то він має зійти з нього на наступній станції. Начальник поїзда складає акт, що дає право повернутися на місце відправлення без оплати проїзду. Якщо після повернення пасажир не встиг на свій поїзд, то він пред'являє проїзний документ і акт загальної форми, щоб відновити дію квитка, придбати новий.

Логотип "Укрзалізниці" символізує рух уперед

  • У 2018 році "Укрзалізниця" вперше за 20 років оновила логотип. Він складається з літер УЗ і символу рухомого локомотива. Це означає, що компанія впевнено рухається вперед і є локомотивом країни. Цікаво, що новий логотип було створено безоплатно креативною агенцією - керівництво підкреслило, що не витратило на розробку жодної гривні.
Логотип складається з літер УЗ і символу рухомого локомотива. Це означає, що компанія впевнено рухається вперед
Логотип складається з літер УЗ і символу рухомого локомотива. Це означає, що компанія впевнено рухається вперед

День залізничника України: привітання в прозі

  • Вітаю з Днем залізничника! Бажаю мирного неба над головою, сил і гордості за свою професію! Будь щасливим, впевненим у собі та завжди здоровим! Нехай робота приносить тобі та людям безліч можливостей мандрувати та знайомитися з чудовими краєвидами! Бажаю цікавих поїздок і море вражень!
  • Зі святом! Щоб поїзд твого життя не сходив з рейок! Бажаю процвітання, грошей, любові та спокою! Менше нервів і більше стабільності. Хороших людей і цікавих пасажирів. Нехай робота буде в радість і дарує тільки чудовий настрій!
  • Сьогодні вся Україна вітає працівників залізничного транспорту! Легких доріг, мирного неба та безпеки! Щоб ти ніколи не переживав, не поспішав і не біг. Спокою тобі, удачі, здоров'я і всього найкращого!
  • Вітаю тебе, залізничник! При всіх складнощах - бажаю тобі почуття безпеки і радості. Нехай дорога завжди приносить позитив і море насолоди. Зі святом!
  • З Днем залізничника! Ти цінний і дуже важливий! Саме ти допомагаєш людям познайомитися зі світом! Бажаю тобі захопливих пригод, любові та щастя!

Привітання з Днем залізничника у віршах

***

Рік за роком – ніби потяг скорий.

Рік за роком – райдужний потік,

І завжди зеленим світлофором

Вам світили щедро рік у рік.

Хай же розклад руху буде строгим

І щоб грів, як сонячний мотив,

Щоб була щасливою дорога,

Щоб надійний був локомотив!

Хай врожайним буде ваш ужинок

На здоров'я і на почуття!

В добру путь! І – радісних зупинок,

На сталевих коліях буття!

***

Залізничників сьогодні вітаємо,

Нелегку працю вашу дуже поважаємо,

Адже вдень і вночі поїзда ведете,

Людей і вантажі дбайливо везете.

По Батьківщині своїй і по чужині

Ви день і ніч проводите в кабіні,

Ми побажаєм вам щасливої дороги,

Здоров'я, щастя, миру, перемоги.

День залізничника в Україні: історія свята та цікаві факти 2

Висновки

Під час своїх подорожей ми звертаємося по допомогу до провідників, і вони завжди, незалежно від часу доби, готові прийти на допомогу. Машиністи стежать за безпекою в дорозі, а монтери забезпечують належне технічне обслуговування шляхів і рухомих складів. Касири ж відповідають на наші незліченні запитання та намагаються підібрати найкращі місця саме на ті дати, які нас цікавлять.

Цього року обов'язково привітайте з Днем залізничника знайомих і рідних, які працюють у цій галузі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут. 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube