Український президент встановив лампадку до хреста на Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві
Україна відзначає двадцяту річницю Помаранчевої революції та одинадцяту річницю Революції Гідності. 21 листопада - День Гідності та Свободи. Президент України Володимир Зеленський ушанував пам’ять українців, які загинули під час Євромайдану.
Про це повідомила пресслужба офісу президента. Зазначається, що глава держави встановив лампадку до хреста на Алеї Героїв Небесної Сотні в Києві.
"В одинадцяту річницю Революції Гідності у памʼять про загиблих пролунали одинадцять ударів дзвона", - заявили на сайті президента.
"Памʼятаємо справжню ціну свободи для України. І не забуваємо всіх наших людей різних часів, які боролися заради України та стали для світу взірцем гідності. Завдяки людям, завдяки прагненню нашого народу зберегти для України свободу й незалежність наша держава завжди буде на політичній мапі світу. Завжди вільною та суверенною", - наголосив Зеленський.
21 листопада Україна відзначає День гідності та свободи. Це свято присвячене річниці відразу двом найбільшим революціям у незалежній Україні - Помаранчевої революції та Євромайдану. Свято було започатковано 2005 року за указом Віктора Ющенка і відзначалося до 2010 року. Однак коли наступним президентом став Віктор Янукович, то він скасував пам'ятну дату. Після його втечі до Росії новий президент Петро Порошенко 2014 року повернув свято.
Помаранчева революція почалася 22 листопада 2004 року під час президентських виборів, на яких нечесним шляхом переміг Віктор Янукович. Українці вийшли на протести проти фальсифікації. Мирні акції тривали 2 місяці, після чого голосування провели повторно. Новим президентом став Віктор Ющенко.
Євромайдан або Революція гідності розпочався 21 листопада 2013 року. Причиною був проросійський курс уряду та відмова від євроінтеграції. Десятки тисяч людей зібралися на майдані Незалежності в Києві, оголосивши безстрокову акцію протесту. Активісти вимагали ухвалення євроінтеграційних законів або відставки уряду.
Згодом протести поширилися на інші міста. А в ніч з 29 на 30 листопада влада спробувала розігнати активістів силовим шляхом, відправивши на Майдан загін бійців "Беркут". Від атаки постраждали переважно студенти. Перші жертви серед активістів з'явилися 22 січня 2014 року. А дні 18-20 лютого відзначилися найжорсткішою фазою протистояння протестувальників та уряду. Загинула майже сотня протестувальників, яких зараз називають Небесною Сотнею. 22 лютого Янукович втік з Києва, а Євромайдан офіційно закінчився.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.