Зменшення запасів боєприпасів становить серйозну загрозу для України, - NYT

Читать на русском

NYT пише, що на передовій у ЗСУ зберігається "снарядний голод"

Читать на русском
ЗСУ
Україні дуже потрібні боєприпаси

NYT пише, що на передовій у ЗСУ зберігається "снарядний голод"

У зв'язку з проблемами з отриманням американської військової допомоги, Збройні сили України змушені економити кожен боєприпас для артилерії та мінометів. Дефіцит снарядів в Україні особливо відчувається на тлі будівництва лінії оборони. Також боєприпаси потрібні країні на тлі планів росіян щодо наступу літом.

Про це пише The New York Times. Журналісти також вказують на те, що Російська Федерація має перевагу в боєприпасах упродовж всієї війни. Наразі, їх співвідношення становить 5:1 на користь РФ.

NYT також привів слова командира екіпажу, сержанта Олександра Андрієнко. Він повідомив, що вони отримують лише 20 снарядів на день для їхньої позиції, що значно менше з тим, що отримували літом 2023 року. Тоді, за його словами, надходило 80 снарядів на день.

Наразі на передовій в Україні зберігається "снарядний голод" - відчайдушна нестача боєприпасів, яка серйозно спотворює тактику та можливості застосування зброї. Це не лише загальний дефіцит боєприпасів, який завдає великих збитків, але й дисбаланс у наявних типах снарядів, що робить ситуацію ще складнішою.

Дефіцит боєприпасів пов’язаний з тим, що Україна обороняється вздовж 600-мильної лінії фронту на сході країни та активно будує додаткові укріплення, такі як бункери, траншеї та мінні поля. Артилерійські боєприпаси є необхідними для утримання лінії фронту до завершення будівництва оборонних укріплень і до початку очікуваного російського наступу цього літа, пише видання.

Якщо США все ж таки нададуть новий пакет допомоги для України, то все може змінитися. Тоді ЗСУ зможуть розраховувати на поповнення боєприпасів, найбільшим постачальником яких є США.

Крім того, видання відзначає ініціативу Чехії, яка, хоч і не поставила Україні снарядів повністю, але вже частково полегшила ситуацію. Знаючи, що Україна отримає боєприпаси, Збройні сили можуть дозволити собі використовувати більше снарядів з власних запасів, пише видання. Повідомляється, що перші снаряди надійдуть Україні в червні.

Допомога Україні потрібна вже сьогодні

Голова Офісу Президента України Андрій Єрмак заявив, що країна наблизилася до критичної точки. Він підкреслив, що дуже важливо, щоб Сполучені Штати Америки схвалили новий пакет допомоги вже цього місяця. За його словами, проблема для України полягає у часі.

Єрмак заявив, що Путін готується до нової хвилі мобілізації, і очікується, що наступ окупаційних військ відбудеться наприкінці травня — на початку червня.

Радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк також звернувся до союзників України. Він закликав їх не чекати, а вже зараз почати нарощувати виробництво зброї для українських військових. Подоляк додав, що Росія не відмовилася від своїх цілей, тому чим швидше надійде військова допомога, тим краще буде ситуація на фронті.

Також і президент Володимир Зеленський закликає Захід відправити Україні зброю якнайскоріше. За його словами, ЗСУ доведеться відступати, якщо США не нададуть військову допомогу.

Чому Україна не отримує допомогу від США

Вже пройшло більш як пів року з моменту, як США не можуть схвалити новий пакет фінансування для України, попри заклики президента Джо Байдена до його якнайшвидшого затвердження. У лютому цього року Сенат США, де більшість демократів, ухвалив законопроєкт про фінансування підтримки України на суму 60 мільярдів доларів. Документ мав бути затверджений також Палатою представників, але через позицію спікера Майка Джонсона це досі не вдалося. Можливо, документ поставлять на голосування після 9 квітня.

Тим часом в РНБО готуються до наступу росіян уже в травні. Окупанти готуються наступати на сході країни.

Американські ж аналітики вважають, що росіяни можуть відкрити новий фронт. За даними ISW, окупанти можуть зосередитися на будь-якій ділянці кордону.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.