У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Чиновник заплатив фірмі-підряднику аванс за ремонт дороги, але ніхто і не думав проводити роботи
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру посадовцю Міноборони, який допустив збитки державі під час ремонту дороги. Він дав аванс у 15 мільйонів гривень бюджетних коштів фірмі-підряднику. Але роботу ніхто не виконав. Куди поділись гроші - слідчі з'ясовують.
Подія сталась ще у 2017 році, повідомляє пресслужба ДБР. Але докази у заплутаній справі знайшли лише зараз. Відповідати за скоєне шість років тому чиновнику міноборони та його співучасникам доведеться.
"У 2017 році одне з приватних товариств стало переможцем на тендерних торгах щодо будівництва дороги на території військового містечка. Проте в порушення угоди підприємство відразу запросило 70% авансу - а це становило 15 мільйонів гривень - за майбутню роботу. Військова частина звернулося до Міноборони щодо дозволу на авансові виплати. А чиновник всупереч своїм повноваженням дозволив це зробити", - йдеться у повідомленні.
У ДБР зазначають, що приватне підприємство отримало аванс, але жодних робіт виконано не було. Гроші були привласнені керівництвом підприємства та розтрачені на свій розсуд.
Зловживання на закупівлях та виконанні робіт - не перший скандал у Міністерстві оборони. Це було і до великої війни, і вже після неї. Згадаймо, для прикладу, як 24 січня заступник міністра оборони України В’ячеслав Шаповалов подав у відставку через скандал із завищеними цінами на продукти для військових.У народі цей скандал назвали "золотими яйцями", адже їх закуповували гуртом по ціні, втричі вищій, ніж у супермаркеті.
Також Інформатор писав, що співробітники СБУ викрили колишнього очільника Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міноборони. Цей посадовець закупив для ЗСУ майже 3 тис. бронежилетів на понад 100 млн грн. Але вони виявились неякісними, оскільки не відповідають вимогам IV класу бронежилетів, а тому не можуть надійно захистити українських воїнів. За даними слідства, посадовці Міноборони організували оборудку на початку березня 2022 року - у найважчі для країни дні.
Наживаються на війні і хабарники. Як відомо, зараз проходить масштабна перевірка ТЦК після гучного скандалу з одеським воєнкомом Борисовим. Слідчі відкрили вже понад 180 справ, і це - не кінець.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.