Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен закликала європейські країни передати Україні боєприпаси та системи ППО, оскільки вони їй зараз потрібніші
Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен закликала європейські країни передати Україні боєприпаси та системи ППО, які зараз не використовує - адже війни на території ЄС немає. Снаряди й ракети мусить отримати Україна, яка бореться за свободу всього континенту на своїй території. А тому зволікати не можна. Данія першою подає приклад і віддає Україні всю свою артилерію - для захисту від росії.
Про це вона сказала під час Мюнхенської безпекової конференції. Офіційний Копенгаген вважає, що ЄС зараз недостатньо розуміє невідкладність передачі Україні озброєння: снаряди потрібні вже і зараз, а не у найближчій перспективі.
"Європейські лідери часто посилаються на проблеми з виробництвом зброї як на перепону збільшенню постачань, і наразі відкривають нові оборонні підприємства на перспективу. Але Україна у нас просить боєприпаси й артилерію зараз", - зауважила Фредеріксен.
Вона заявила, що незалежно від того, що наразі відбувається в США, Європа сама повинна нести відповідальність за себе і свою безпеку. І тому її країна для початку вирішила передати Україні всю свою артилерію. І це далеко не все, що ЗСУ отримають від Данії.
"Вибачте, друзі, в Європі є військове обладнання, це питання не лише виробництва. У нас є зброя, боєприпаси, системи ППО, які ми поки що не використовуємо. Їх треба передати Україні", – наголосила Фредеріксен.
Попри те, що зараз Європа не випускає снарядів у тій кількості, що потрібно для оборони проти російської агресії, а тому не дуже активно ділиться з Україною, вихід завжди є. На Мюнхенській конференції усіх дуже гарно здивував президент Чехії Петр Павел: він знайшов спосіб, як здолати снарядний голод у Збройних силах України.
Павел, який до всього є ще й бригадним генералом у відставці, підняв свої військові зв'язки й примудрився назбирати по всьому континенту аж 800 тисяч снарядів для ЗСУ (з мільйона обіцяних усім Євросоюзом загалом). Їх можуть доставити в Україну з Чехії вже за лічені дні чи кілька тижнів - зараз шукають фінансування.
Є гарна новина й від Німеччини: міністр оборони країни Борис Пісторіус заявив, українські захисники отримають у 2024 році у три-чотири рази більше снарядів, ніж очікувалось.
У своєму інтерв'ю для видання "Економічна правда", Сергій Марченко, очільник Мінфіну, зазначив, що Сполученим Штатам зручніше та легше надавати Україні безпосередньо зброю, а не фінансову допомогу. Чому так? Можливо, тому що немає достатнього контролю над тим, як розпоряджаються цими коштами та куди вони йдуть. А чи відбувається контроль або аудит коштів, що безпосередньо витрачаються? Якщо так, то як це відбувається? Усі відповіді на ці запитання ви дізнаєтесь у нашому відео. Слідкуйте за оновленнями!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.