У Пентагоні оголосили, що саме буде в пакеті допомоги
Україна отримає від Пентагону далекобійні ракети GLSDB у складі нового пакету військової допомоги Україні. Він містить допомоги на 2,2 млрд доларів.
Про це на брифінгу заявив бригадний генерал Міністерства оборони США Пат Райдер, повідомляє відомство у соцмережах. За його словами, GLSDB допоможуть українським військовослужбовцям проводити операції із захисту країни та звільнення захоплених окупантами територій.
На питання журналіста, чи передають їх для ударів по російських цілях в окупованому Криму, Пат Райдер дав зрозуміти, що США не приймає таких рішень.
"Це вже вирішує Україна", - сказав він.
1 лютого у ЗМІ з'явилася інформація про те, що влада США готується анонсувати новий пакет військової допомоги Україні, до якого можуть увійти далекобійні ракети. Раніше заступник прессекретаря Білого дому Олівія Далтон повідомила, що Сполучені Штати Америки планують незабаром оголосити про новий пакет військової допомоги Україні.
Поряд з цим міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час брифінгу заявив, що Україна наразі веде переговори із союзниками щодо передачі реактивної авіації та ракет з дальністю враження 300 км. Для дипломатів нашої країни наразі ця тема є пріоритетом.
Додатковий пакет допомоги має дозвіл президента Джо Байдена на скорочення озброєнь до 425 мільйонів доларів, а також виділення 1,75 мільярда доларів в рамках Ініціативи сприяння безпеці України (USAI). Пакет містить протитанкові ракети, артилерійські боєприпаси, а також звичайні й далекобійні ракети для HIMARS. Згідно зі списком, який опублікував журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш, до пакета допомоги ще увійдуть:
Ракета GLSDB – це новітня розробка американської компанії Boeing та шведської SAAB. Абревіатура розшифровується як “Ground launched small diameter bomb” – бомба малого діаметра, що запускається з наземних установок.
По своїй суті снаряд GLSDB – це 250-фунтовий (130 кг) “гібрид” керованої авіабомби GBU-39 та некерованої ракети M26. Завдання останньої – розігнати бомбу і відпасти. А далі снаряд рухається за допомогою висувних крил, через що його часто називають крилатою бомбою.
Для наведення GLSDB на ціль використовується глобальна система позиціювання (GPS) та інерційна навігаційна система. Точність попадання в ціль становить близько одного метра. Може запускатися з уже наявних в Україні ракетних систем MLRS-M270 або HIMARS.
GLSDB здатні вражати як стаціонарні, так і рухомі об'єкти і пробивати майже метр залізобетону. Завдяки невеликому розміру, дуже складні для відстеження та перехвату систем ПВО.
Цікаво, що цей тип ракет ще не стоїть на озброєнні жодної країни. Фінальні випробування GLSDB пройшли у 2015 році, і після цього Boeing не отримував замовлення на цю зброю. Це не дивно, адже країни НАТО мають засоби набагато більшого радіуса дії. Ракети авіаційного та морського базування типу Tomahawk чи JASSM можуть вражати цілі на дальності понад 1000 км, а тому потреби у нових виробах Boeing та SAAB досі не було.
Нагадаємо, ще одна держава може приєднатися до так званої танкової коаліції та передати українській армії танки Leopard 1A5. Так, Данія планує викупити у Німеччини 20 одиниць цієї військової техніки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.