Далай-лама заявляє, що не мав нічого поганого на увазі, а просто дражнився з дитиною
Духовний лідер тибетських буддистів Далай-лама попросив пробачення в хлопчика, якого просив «посмоктати язика». Заявляє, що не мав нічого поганого на увазі, а просто дражнився. Вибачення пролунали після того, як скандальне відео облетіло весь світ.
У понеділок 10 квітня 87-річний духовний лідер тибетців Далай-лама попросив пробачення в хлопчика та його родини після того, як він просив його «посмоктати язик», повідомляє Reuters. Це відбулося прямо на публічному заході, тож потрапило до об’єктивів відеокамер. Згодом відео викликало широке обговорення та публічний осуд. Звернення він опублікував у Twitter, де має 19 мільйонів підписників
«Розповсюджується відеоролик, який показує нещодавню зустріч, коли молодий хлопець запитав Його Святість Далай-ламу, чи міг би він його обійняти. Його Святість хоче вибачитися перед хлопчиком і його сім’єю, а також його численними друзями по всьому світу за біль, яку могли завдати його слова», — йдеться в заяві пресслужби Далай-лами.
У заяві Далай-лами додають, що він часто дражнить людей, яких зустрічає, у «невинній та грайливій формі, навіть публічно та перед камерами». Але додають, що він шкодує про інцидент».
Однак відео, яке поширилося в різних соцмережах обурює користувачів мережі. На відео Далай-лама тримає хлопчика на руках, торкається його губ і пропонує облизати його язика, публіка це чує, але аплодує і сміється.
Водночас дехто заявляє, що Далай-ламу неправильно зрозуміли і його дії не мали ніякого сексуального підтексту. Йдеться про один із тибетських звичаїв вітатися
"Інформатор" поцікавився у ChatGPT, навіщо смоктати язик Далай-ламі, і чи є на Тибеті така традиція. На питання: "Навіщо смоктати язик Далай-ламі при поцілунку", штучний інтелект повідомив, що "поцілунок з язиком Далай-лами не є звичним чи традиційним дійством".
ChatGPT запропонував перелік з трьох традицій та ритуалів, пов'язаних з Далай-ламою: уклін та молитовний жест, передача йому тибетського шарфу (має назву ката - ред.) та молитви та мантри.
На додаткове запитання, чи є на Тибеті традиція смоктати язик, штучний інтелект відповів, що її не існує, "проте слід зазначити, що прояви ласки та інтимності можуть змінюватись у різних культурах та між різними людьми". Культуру Тибету в цілому ChatGPT вважає швидше стриманою і зосередженою на духовних практиках і ритуалах.
Далай-лама — це духовний лідер у буддизмі. Він вважається реінкарнацією Бодхісаттви Манжушрі — втіленням милосердя, мудрості і співчуття. Його ім’я означає «Океан мудрості». Усього в історії існувало 14 Далай-лам. Загалом Далай-лама є духовним лідером багатьох людей не тільки в Тибеті, але й по всьому світу.
Нинішній Далай-лама, Тенцзін Ґ’яцо, є також головою тибетського уряду у вигнанні. Він емігрував до Індії в 1959 році після невдалого повстання проти китайського панування в Тибеті, розглядається Пекіном як небезпечний сепаратист. Завдяки його роботі тибетці мають глобальну підтримку своєї мовної та культурної автономії. Відзначають його роль у міжнародній діяльності — нинішній Далай-лама є лавреатом Нобелівської премії.
Раніше ми писали про те, що секретар єпархії архімандрит Никита (Сторожук), який раніше потрапляв до секс-скандалу, коли його застали з 17-річним хористом, став єпископом УПЦ МП. Інформатор також повідомляв, що в американському Балтіморі керівництво церкви 60 років приховувало розпусні дії католицьких священників щодо дітей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.