Прізвища власників у свідоцтві про право власності на житло, яке є правовстановлюючим документом на вказану квартиру, не відповідають прізвищам зазначених у паспортах, оскільки допущена описка
Після смерті чоловіка його донька отримала свідоцтво про право на спадщину за законом на 1/4 частки квартири. Однак, зареєструвати свідоцтво у ЦНАПі не представилось можливим, оскільки в правовстановлюючому документі, який видано 15.11.1995 року допущено описку в прізвищах власників нерухомого майна. Про це йдеться у рішенні Доманівського районного суду Миколаївської області, опублікованому 10 лютого 2025 року.
Заявники звернулися до суду із заявою про встановлення факту, що має юридичне значення, посилаючись на те, що 15.11.1995 року їм відділом капітального будівництва управління сільського господарства райвиконкому, на підставі розпорядження № 713 від 15.11.1995 року, було видано свідоцтво про право власності на житло, відповідно до якого, їм на праві приватної, спільної сумісної власності, належить квартира. Вказана квартира загальною площею 50.0 кв.м, складається з двох житлових кімнат, кухні, ванної кімнати, вбиральні, коридору, балкону, вбудованої шафи, та знаходиться на 2 поверсі двоповерхового будинку. Чоловік помер, після його смерті його частку на квартиру успадкувала донька, відповідно до свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 09.09.2024 року. Під час реєстрації вказаного свідоцтва у ЦНАП Прибузької сільської ради Миколаївської області було виявлено, що прізвища власників у свідоцтві про право власності на житло, яке є правовстановлюючим документом на вказану квартиру, не відповідають прізвищам зазначених у паспортах, оскільки допущена описка. Внаслідок цієї помилки ЦНАП Прибузької сільської ради Миколаївської області не має можливості провести державну реєстрацію змін у праві власності на квартиру.
Позов заявників задовольнили. Суд встановив, що свідоцтво про право власності на житло, видане Відділом капітального будівництва управління сільського господарства райвиконкому 15 листопада 1995 року на квартиру, видане на ім'я трьох осіб дійсно належить їм.
"Суд приходить до висновку, що факт належності заявникам правовстановлюючого документа доведений. Враховуючи, що встановлення даного юридичного факту необхідний заявникам для здійснення державної реєстрації права власності на нерухоме майно, а в адміністративному порядку виправити помилку в документі неможливо, суд вважає необхідним заяву задовольнити", - наголосив суд.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.