ЦНАП відмовив львів'янці у перереєстрації земельної ділянки через описку в прізвищі - що вирішив суд

Допущена описка в державному акті унеможливлює повною мірою користуватись і розпоряджатись майном

ЦНАП
При зверненні в ЦНАП міста Львова про перереєстрацію права власності на земельну ділянку жінці в такій відмовлено, оскільки в поданій нею заяві наявні розбіжності щодо прізвища

Жінка вирішила перереєструвати право власності на земельну ділянку. Для цього вона звернулася до ЦНАПу, але їй відмовили через наявні розбіжності щодо прізвища. Про це йдеться у рішенні Залізничного районного суду Львова, опублікованому 23 грудня 2024 року. 

Рішенням № 45 виконавчого комітету Солонківської сільської ради народних депутатів від 11.04.1996 року жінці було передано у приватну власність земельну ділянку пл. 0,0408 гектарів в межах згідно з планом та видано державний акт на право приватної власності на землю. Однак при оформленні державного акту в її прізвищі допущено описку. При зверненні в ЦНАП міста Львова про перереєстрацію права власності на земельну ділянку їй в такій відмовлено, оскільки в поданій нею заяві наявні суперечності між заявленими та вже зареєстрованими речовими правами на нерухоме майно та їх обтяженнями, а саме наявні розбіжності щодо прізвища заявника, суб'єкта права між поданими документами. При зверненні в Солонківську сільську раду про виправлення описки в державному акті їй було рекомендовано звернутися в суд. Оскільки допущена описка в державному акті унеможливлює повною мірою користуватись і розпоряджатись майном.

 Яким було рішення суду?

Позов жінки задовольнили. Суд вирішив встановити факт належності їй державного акта на право приватної власності на землю, виданого 04.12.1997 року на підставі рішення № 45 виконавчого комітету Солонківської сільської ради народних депутатів від 11.04.1996 року.

"Суд дійшов висновку, що факт приналежності жінці державного акту на право приватної власності на землю, виданого 04.12.1997 року на підставі рішення № 45 виконавчого комітету Солонківської сільської ради народних депутатів від 11.04.1996 року, знайшов своє підтвердження. Розбіжності в написанні дошлюбного прізвища заявниці у державному акті на право приватної власності на землю допущені внаслідок помилки, а встановлення даного факту необхідно заявниці для належної реалізації своїх прав, тому даний факт підлягає встановленню", - наголосив суд. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube