Агресія Росії – це не лише прямий напад на Україну, але й загроза основам світового миру. Нездатність Ради Безпеки ООН зупинити імперіалістичні амбіції свого постійного члена підриває її авторитет та легітимність міжнародного права
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Як би я хотів” — це була та пісня, яка народилася одразу під час нашої першої зустрічі з Артемом. Це вийшло дуже легко, вже в перший день. Так би мовити, терапевтичним способом — ми одразу сублімували успіхи, бо це був якийсь такий стан, коли ця пісня стала зізнанням. Коли ти говориш людині: “Я дійсно бажаю тобі щастя будь-якою ціною, байдуже, чи буду я з тобою. Я хочу, щоб ти була щаслива. Якщо я не та людина, яка зробить тебе щасливою, то я хочу, щоб точно була людина, яка тебе зробить щасливою”.
Це пов’язують з падінням котирувань на частину продуктів
Базовий індекс світових цін на продовольчі товари опустився в травні 2023 року до мінімума за останні два роки. Це пов’язують зі значним падіннями котирувань на більшість зернових, рослинних олій та молочних продуктів. Загалом індекс цін у травні в середньому склав 124,3 пункти.
Про це повідомили у Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО). Так, вказаний індекс цього травня на 2,6% менший, ніж цей показник у квітні, та загалом на 22,1% менше за історичний максимум, який встановлений в березні 2022 року. Також розраховано індекс цін на окремі культури.
Так, ідекс цін на зернові ФАО впав на 4,8% з квітня. Це зумовлено падінням світових котирувань кукурудзи на 9,8%. Вартість пшениці у світі також впала на 3,5%. Це стало можливим завдяки достатнім запасом та черговим продовженням зернової угоди.
Що стосується олії, то її індекс ФАО у травні знизився на 8,7% з квітня. В середньому він на 48,2% нижче від свого рівня в 2022 році.
Індекс вартості молочних продуктів впав на 3,2%. До цього призвело падіння цін на сир, зокрема через наявність достатніх експортних поставок на тлі сезонного рівня виробництва молока у північній півкулі.
Індекс вартості цукру навпаки виріс, і це продовжується вже четвертий місяць. Цього разу з квітня він зріс на 5,5%. Наразі він майже на 31% перевищує свій показник минулого року.
Індекс вартості м’яса у травні також виріс. Проте, його ріст, порівняно з квітнем, склав усього 1,0%. Зміна вартості зберігається в рамках традиційних коливань.
Нацбанк України випустив прогноз, за яким продовольча інфляція цього року буде залишатися високою. Це зумовлено зростанням цін на плодоовочеву продукцію, яке й далі триває. Очікується і зниження врожаїв, а також впливати на ціни буде подорожчання палива.
Крім цього, світові ціни на продовольство в середньому за 2022 рік були на 14,3% більшими, ніж попереднього року. Тоді індекс цін на продовольство ФАО зріс до історичного максимуму з самого початку моніторингу 1990 року – 143,7 пунктів. Зокрема, це пов’язано із закриттям експорту з України, перекриттям частини торгових шляхів та іншими наслідками російської агресії.
Нагадаємо, що в Миколаєві вже більш як два дні немає води: що радять робити містянам.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.