Турнір проходив у Японії
У японському місті Фукуока з 23 по 30 липня пройшли змагання з плавання у рамках чемпіонату світу з водних видів спорту. Збірна України залишилась без медалей, обмежившись виходом Михайла Романчука у два фінальні запливи. Найбільше золотих медалей здобула збірна Австралії.
Україну представляли 5 спортсменів. У фінальні запливи зміг пробитися лише Романчук. На дистанції 800 метрів вільним стилем українець фінішував шостим. У запливі на 1500 метрів Романчук зайняв сьоме місце.
Денису Кесілю вдалося виконати олімпійський норматив. Дистанцію 200 метрів батерфляєм він подолав за 1:55.75 хвилин (на 0.03 секунди швидше за норматив), вийшов до півфіналу. Проте у фінал пробитися не зміг. Востаннє українські плавці закінчували змагання чемпіонату світу без нагород у 2015 році.
Найбільшу кількість нагород, а саме 38 вибороли плавці США, повідомляє Olympics. А от за кількістю золота на першому місці команда Австралії - 13 золотих медалей. У американців – 7 золотих, у команди Китаю, яка стала третьою у загальнокомандному медальному заліку – 5.
Три учасники турніру тричі стали чемпіонами світу в індивідуальних дисциплінах. Леон Маршан із Франції виграв 400 метрів та 200 метрів комплексним плаванням та 200 метрів батерфляєм. Кейлі Маккіоун з Австралії перемогла у всіх дистанціях на спині (50 метрів, 100 метрів та 200 метрів). А Цінь Хайян із Китаю також зібрав усі титули у брасі (на 50, 100 та 200 метрів). Кейлі до того ж завоювала срібло у жіночій та змішаній комбінованій естафетах. А Хаян відзначився золотом у змішаній комбінованій естафеті, а також рекордом на дистанції 200 метрів.
Леона Маршана, який у перший день побив останній рекорд легендарного Майкла Фелпса на 400 метрів комплексом, визнали найкращим спортсменом, а Кейлі Маккіоун – найкращою спортсменкою. До речі, свій рекорд Фелпс встановив на Олімпійських іграх-2008 у Пекіні. І це найтриваліший час в історії плавання.
Не встояли досягнення Фелпса і за кількістю нагород чемпіонатів світу. Австралійка Кеті Ледекі здобула у Фукуоці свої 15-у та 16-ту індивідуальні золоті медалі і стала найтитулованішою за цим показником. А Сара Шестрем зі Швеції, виграла 20-ту та 21-у нагороду світових першостей і також стала найкращою в історії за цим критерієм. На дистанції 50 метрів батерфляєм Шестрем взяла своє п'яте золото ЧС та стала четвертою в історії плавання, кому це вдалося в одній дисципліні. Раніше подібним відзначилися Майкл Фелпс (200 метрів батерфляєм), Кеті Ледекі (800 метрів та 1500 метрів вільним стилем) та Катинка Хоссу з Угорщини (400 метрів комплекс).
У Фукуоці-2023 турнір плавців не дорахувався кількох зірок плавання. Крім 7-разового олімпійського чемпіона Калеба Дрессела із США, який не пройшов відбір на цей чемпіонат світу, в турнірі не взяли участі олімпійський чемпіон-2020 на 200 метрів батерфляєм та чемпіон світу-2022 на цій дистанції та на 100 метрів батерфляєм Криштоф Мілак з Угорщини. До того ж не зміг потрапити до призів на ЧС-2023 тріумфатор торішнього чемпіонату світу на дистанціях 100 метрів та 200 метрів вільним стилем Давид Попович із Румунії.
Загалом за 8 днів змагань плавці встановили 10 світових рекордів, а також 38 континентальних досягнень, 14 рекордів чемпіонатів. Моллі О'Каллахан з Австралії додала до своєї колекції 5 титулів чемпіонки світу та 4 світові рекорди (один – на дистанції 200 метрів вільним стилем і три – в естафетах).
Раніше Інформатор розповідав як побили останній рекорд Майкла Фелпса. Також ми повідомляли, що українці здобули срібні медалі у стрибках у воду на ЧС-2023 з водних видів спорту.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.