За даними ДТЕК, ситуація зі світлом в кожному регіоні різна
Кількість черг та тривалість відключень світла для кожного регіону визначає Укренерго. Компанія відповідає за всю енергосистему України та знає актуальну ситуацію в ній. Саме тому оператори системи розподілу, лише виконують команди Укренерго. Про це повідомили у пресслужбі ДТЕК.
За даними ДТЕК, ситуація зі світлом в кожному регіоні різна. Тривалість та кількість відключень визначає Укренерго, враховуючи енергетичні потужності, стан мереж та рівень споживання в кожній області.
"Енергосистема України — єдина, але ситуація в кожному регіоні відрізняється. Тривалість та кількість відключень визначає Укренерго, враховуючи енергетичні потужності, стан мереж та рівень споживання в кожній області. Ми, як оператори системи розподілу, виконуємо команди Укренерго, щоб підтримувати стабільність енергосистеми в складних умовах", - пояснили у ДТЕК.
Через часті застосування графіків відключень світла збільшується кількість аварій в електромережах. Це відбувається з двох причин. Щоб зменшити ризик аварій, під час дії обмежень радять вимикати техніку з розеток.
"Кількість аварій в електромережах дійсно збільшується під час дії графіків відключень світла. Це відбувається з кількох причин. Перша причина - автоматичні вимикачі не витримують частих відключень та включень. Раніше використовувались два-три рази на рік, а тепер їх вмикають і вимикають до п'яти разів на добу. Через таке інтенсивне використання вимикачі швидше зношуються і виходять з ладу. Друга причина - різке зростання навантаження під час білої зони графіків, коли повертається світло. Багато людей одночасно вмикають всі електроприлади, що створює велике навантаження на трансформатори та лінії електропередач. Це може призвести до перегрівання та пошкодження обладнання. Щоб зменшити ризик аварій, радимо вимикати техніку з розеток під час дії відключень. Коли світло повертається, вмикайте прилади по черзі, а не всі одразу. Це допоможе уникнути повторних відключень, але вже через аварії", - зазначали у ДТЕК.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.