«Я прихильник не гадати, а вивчати трофеї, щоб точно розуміти, що є, а чого немає, як це реалізовано і, головне, як протидіяти"
Тож якщо після перегляду виникне лише одне запитання: "Ну то вони все-таки типу пара чи ні?" - значить, ви все зрозуміли.
Путін переграв сам себе
АВТОР: КИРИЛО САЗОНОВ
Чому російський блеф на переговорах не пройшов? Тому що спрацював ефект протидії. Логіка Кремля була простою, як мукання. Створити загрозу, роздмухати істерику до максимуму, щоб у Європі та США усвідомили безпрецедентний масштаб проблеми. І потім запропонувати насамперед Байдену до осені її вирішити. Не лише на кордоні з Україною, а й у угоді з Іраном.
Дед-лайн на осінь логічний - у США довибори 8 листопада до Когресу та Сенату. Плюс губернаторські у 39 штатах. Демократам дуже потрібно показати виборцям успішні кейси президента у зовнішній політиці. В обмін на цю можливість Путін хоче багато умовних "плюшок". Можливо, Байден і пішов би на певні компроміси, але Республіканська партія активно грає на посилення санкцій проти Росії. У відповідь на дії Путіна, що найкумедніше. І знаходить відгук у виборця. І тут поступки Байдена вже розглядатимуться як слабкість та "зрада".
У ситуації, що склалася, американський президент не може собі дозволити бути надто м'яким. Тож Путін переграв сам себе із цими погрозами. А стратегічного плану немає – була спроба швидкої гри на блефі та шантажі. І відступати незручно – власного виборця перегодували іграми у велич та шапкозакидальними гаслами. Переговори будуть продовжені, але поки що підстав чекати швидкого результату немає від слова зовсім...
Це матеріал рубрики «Блог». Позиція редакції може не збігатися з думкою автора колонки.