За словами Юсова, мета росіян - викликати резонанс і незадоволення в українському суспільстві
Росія навмисно ускладнює повернення полонених українців з особливо чутливих категорій. Зокрема, йдеться про бійців Азову. Ворог використовує таку тактику, щоб посіяти розкол в Україні.
Про це сказав представник ГУР Андрій Юсов у коментарі РБК-Україна. За його словами, все це - інструмент інформаційної війни росіян.
Ворог хоче викликати резонанс і незадоволення в українському суспільстві. Саме тому, зокрема, відмовляється повертати азовців додому.
"Навіть тему полонених українців вони пробують використовувати в якості інструменту для розколу серед українців. Утім, єдність, розуміння та витримка в цьому болючому для кожної української родини питанні, руйнують плани ворога", - зауважив Юсов.
Також, за його словами, під час масштабного обміну у форматі 1000 на 1000 вдалося звільнити полонених з 46 Військових частин Сил безпеки та оборони України.
"Вперше, за період повномасштабного російського вторгнення. Це не лише врятовані життя, але й безцінна інформація та надія, для багатьох інших бранців та їхніх рідних, для всієї країни. Тиша та відповідальність, особливо для тих, хто знає, про, що йде мова, врятують ще тисячі життів українців", - додав представник ГУР.
У межах триденного обміну полоненими в форматі 1000 на 1000 не було повернуто додому жодного бійця 12 бригади спеціального призначення Національної гвардії "Азов". Про це повідомив командир 1 корпусу НГУ "Азов" Денис Прокопенко. Він запропонував міняти "азовців" на більш важливих за звичайних контрактників-окупантів осіб.
У п’ятницю, 23 травня, відбувся перший етап масштабного обміну за формулою "1000 на 1000". Тоді, за офіційною інформацією, додому повернулися 390 українських громадян - 270 військових і 120 цивільних. Повернулися бійці різних підрозділів: Збройних сил, зокрема ВМС, десантники, бійці тероборони, прикордонники й нацгвардійці. Серед них - учасники бойових дій у низці регіонів, зокрема на Донбасі, у Харківській, Запорізькій, Херсонській, а також у північних областях - Чернігівській, Сумській, Київській.
24 травня обмін продовжився - в Україну змогли повернути ще 307 наших людей. Це рядові та сержанти, переважно зі Збройних сил, а також з Нацгвардії та прикордонної служби. Більшість потрапили в полон у Донецькій області, причому ще у 2022 році. Є й ті, хто був захоплений на територіях Херсонщини, Запорізької, Харківської областей та Луганщини.
У неділю, 25 травня, вдалося повернути в Україну з російського полону ще 303 українців. Цим завершено третій етап масштабного обміну у форматі 1000 на 1000, про який Київ та Москва домовились у Туреччині.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.