Схоже на знущання - Прокопенко обурився, що серед тисячі звільнених з полону немає жодного бійця "Азова"

Командир не вірить, що єдина причина відсутності бійців Азову у більшості обмінів у небажанні росіян віддавати їх

Обмін полоненими, Азов
Прокопенко заявив, що в обміні 1000 на 1000 не було азовців. Колаж: Інформтор

У межах триденного обміну полоненими в форматі 1000 на 1000 не було повернуто додому жодного бійця 12 бригади спеціального призначення Національної гвардії "Азов". Про це повідомив командир 1 корпусу НГУ "Азов" Денис Прокопенко. Він запропонував міняти "азовців" на більш важливих за звичайних контрактників-окупантів осіб.

Свою заяву Прокопенко оприлюднив у Facebook. Водночас у корпусі НГУ "Азов" зауважили, що під час обміну їхні бійці повернулися - йдеться про військовослужбовців 14 бригади "Червона Калина" і 15 бригади "Кара-Даг", але понад 800 захисників саме з бригади "Азов" вже четвертий рік перебувають у полоні РФ.

"Це схоже на знущання. З тих, хто четвертий рік перебувають під нелюдським тиском у російському полоні, у найгірших умовах. З їхніх рідних, близьких і побратимів. З тих, кому давали гарантії та хто мають абсолютне право бути в пріоритеті на обміни, тому що вони вийшли в полон не за власним бажанням, а за наказом вищого командування", - наголосив Прокопенко.

Він заявив, що не вірить у те, що єдина причина відсутності бійців Азову у більшості обмінів у небажанні росіян віддавати їх. На його думку, якщо було б так, то інших "азовців" не повертали б у попередніх обмінах.

"Якщо напрацьований механізм перестає працювати, щораз очікувати іншого результату - безумство. Необхідно змінювати тактику", - зауважив командир.

Натомість Прокопенко запропонував обміняти бійців бригади на когось, "хто важить більше [для росіян], ніж омський контрактник". Зокрема, згадав про російських агентів, які перебувають в Україні. Він також вважає, що можна спробувати пропрацювати питання участі України в процесах обмінів між західними союзниками та росіянами. 

"Варіанти є, нам необхідно лише адаптуватись та почати шукати нові шляхи й конфігурації. Тому що жодного “азовця” серед тисячі обміняних — це ганьба для всієї нашої держави. Я не вірю, що влада зацікавлена в поверненні “азовців”, якщо обмінами четвертий рік неефективно займаються одні й ті самі люди", - додав офіцер.

Обмін полоненими 1000 на 1000

У п’ятницю, 23 травня, відбувся перший етап масштабного обміну за формулою "1000 на 1000". Тоді, за офіційною інформацією, додому повернулися 390 українських громадян - 270 військових і 120 цивільних. Повернулися бійці різних підрозділів: Збройних сил, зокрема ВМС, десантники, бійці тероборони, прикордонники й нацгвардійці. Серед них - учасники бойових дій у низці регіонів, зокрема на Донбасі, у Харківській, Запорізькій, Херсонській, а також у північних областях - Чернігівській, Сумській, Київській.

24 травня обмін продовжився - в Україну змогли повернути ще 307 наших людей. Це рядові та сержанти, переважно зі Збройних сил, а також з Нацгвардії та прикордонної служби. Більшість потрапили в полон у Донецькій області, причому ще у 2022 році. Є й ті, хто був захоплений на територіях Херсонщини, Запорізької, Харківської областей та Луганщини.

У неділю, 25 травня, вдалося повернути в Україну з російського полону ще 303 українців. Цим завершено третій етап масштабного обміну у форматі 1000 на 1000, про який Київ та Москва домовились у Туреччині.

Нагадаємо, домовленість про звільнення по 1000 полонених з обох сторін досягнули 16 травня в Стамбулі під час перших з 2022 року прямих переговорів між Києвом і Москвою. Саме Анкара запропонувала цю формулу, коли перемовини зайшли в глухий кут.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube