Чому пункти незламності в банках не завжди працюють, розповіли в Ощадбанку

Читать на русском

Банк воліє знайти аутсорсера для обслуговування генераторів, але не може

Читать на русском
Чому пункти незламності в банках не завжди працюють, розповіли в Ощадбанку
Ощадбанк

Банк воліє знайти аутсорсера для обслуговування генераторів, але не може

Під час масових відключень електроенергії через російські ракетні удари по енергоінфраструктурі України, НБУ організував мережу чергових банківських відділень Power Banking. Планувалось, що ці установи завдяки генераторам та Starlink працюватимуть в робочий час попри всі негаразди. Але на практиці з’ясувалось, що забезпечити такий графік роботи банківських «пунктів незламності» не вийшло. Чому так сталося? З’ясовували банкіри під час круглого столу «Power Banking: досвід створення мережі безперебійного доступу до банківського обслуговування», проведеного «Фінансовим клубом».

 

Заступник голови НБУ Олексій Шабан зазначає, що навіть чергове відділення з генератором із мережі Power Banking не працює щохвилини з 9 ранку до 18 вечора.

«Банки на наших зустрічах міряються, в кого який час підключення. Тиждень тому було 20 хвилин, а зараз вкладаються в 8-10 хвилин. Ми розуміємо, що генератору потрібна технологічна перерва. Головне, щоб люди, які мешкають в районі цього відділення, знали, що вони зможуть прийти, не в будь-яку хвилину, але зможуть прийти і отримати свою готівку», – розповів Олексій Шабан.

Заступник голови правління Ощадбанку, відповідальний за роздрібний бізнес, Антон Тютюн розповів, які складнощі виникають в щоденному обслуговуванні генераторів. «Генератор потрібно викатити (на вулицю. – ред.). Він важить 100-200 кг, а у відділенні, наприклад, жінки працюють. Є й інші технологічні моменти. В Україні, на жаль, немає аутсорсорсингових компаній, які готові взяти такий обсяг: у нас 450 відділень в мережі Power Banking. Ми були б раді найняти одного аутсорсера, який би відповідав за працездатність і ніс фінансову відповідальність за нероботу чи несвоєчасне переключення у випадку блекауту. Це все лягає на банк: цим займаються начальники відділень плюс технічна допомога персоналу», – каже він.

Що таке Power Banking

За даними НБУ, мережа Power Banking охоплює 1827 відділень банків, що становить 40% від загальної кількості діючих відділень у майже 300 населених пунктах. На сьогодні мережа POWER BANKING об’єднує всі 14 системно важливих банків, відділення яких стали основою цієї мережі, та залучає інших учасників банківського ринку.
В умовах блекауту у відділеннях мережі POWER BANKING для всіх клієнтів має бути доступним певний перелік нагальних банківських послуг, а саме:

  • отримання готівки (в банкоматах чи в касі); 
  • платежі, переказ коштів (у касі чи в терміналах самообслуговування); 
  • обмін валют (у разі наявності готівкової валюти в касі);
  • консультації менеджерів з фінансових питань.

Крім того, у відділеннях мережі POWER BANKING запроваджено банкоматний національний роумінг. Його мета – надати українцям можливість у банкоматі будь-якого банку мережі зняти збільшену суму готівки, достатню для задоволення поточних потреб та формування певного запасу.

Як знайти “пункти банківської незламності”?

Мапа відділень мережі POWER BANKING регулярно оновлюється на окремій вебсторінці Національного банку України. Там можна знайти більш детальну інформацію про мережу, перелік її відділень, банкоматний роумінг, поради та відповіді на поширені запитання.
Впізнати відділення спільної банківської мережі можна буде за спеціальним маркуванням “POWER BANKING” на вході. Цей знак свідчитиме, що відділення спеціально обладнане та працюватиме під час тривалої відсутності електроенергії.
Раніше Інформатор повідомляв про те, що НБУ оприлюднив рейтинг найбільш прибуткових і збиткових банків України.

 

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.