Попередження моніторингових сайтів про переміщення російських бомбардувальників експерт порталу Defence Express Іван Киричевський рекомендує сприймати серйозно в якості інформування та попередження про можливу небезпеку
Військовий експерт порталу Defence Express Іван Киричевський поділився думками про переміщення російських бомбардувальників, які фіксуються останніми днями. Він надав корисні роз'яснення щодо цієї ситуації. І окремо просив українців, яких могли втомити попередження про можливі удари з офіційних ресурсів чи моніторингових пабліків, заочно і подумки подякувати людям, які займаються інформуванням та попередженням про можливі небезпеки.
Киричевський на своїй сторінці у Facebook розповів, що Україна не має можливості самостійно виявляти злети російських стратегічних бомбардувальників через відсутність загоризонтних радіолокаційних станцій та власних супутників. Це означає, що українські радари не можуть відстежувати аеродроми, такі як "Енгельс"(котрий за "усього" 700 км від державного кордону України) або "Оленья", котрий взагалі на Кольському півострові, біля Мурманска та кордону з Норвегією (тобто ледь чи не "під носом" у НАТО).
Зате такі можливості мають сили Альянсу, які використовують загоризонтні РЛС та літаки радіолокаційного дозору (AWACS). Киричевський зазначає, що західні партнери неодноразово згадували, що інформація про злети російських бомбардувальників передається українській ППО саме в такий спосіб, проте в Україні це часто не помічають.
"В принципі, ті самі західні партнери якби й вказували прямо у пресі, що з їх літаків AWACS наша ППО отримує дані, але у нас це просто якось не "помічають". Виходячи із цього, я особисто будую наступну робочу гіпотезу – якщо отак порахувати кількість інстанцій, яку починаючи від рядового оператора РЛС якоїсь з країн Альянсу можуть пройти дані про злет російських "Ту", то наші офіційні ресурси та моніторингові пабліки можуть бути в кращому випадку десь 4 чи 5 етапом, по якому ця інформація проходить для оповіщення населення та відповідних цивільних структур", - пояснює Киричевський.
Експерт підкреслює, що дані про злети російських літаків можуть проходити через кілька інстанцій, перш ніж дійти до офіційних ресурсів та моніторингових пабліків в Україні. Це може займати певний час, тому використання обох офіційних і неофіційних джерел для попередження про небезпеку є доцільним.
Важливо розуміти, що російські бомбардувальники легко виявляються на радарах через свої великі розміри, але їхні конкретні завдання залишаються невідомими. Тому, навіть якщо є мінімум інформації, краще перестрахуватися і бути готовими до можливих ударів.
"У випадку із російськими «Ту» мова взагалі про те, що ці повітряні цілі на радарах світяться наче новорічні ялинки, для розуміння Ту-95МС – довжина фюзеляжу та розмах крила показники по 50 метрів, по Ту-22М3 – довжина фюзеляжа в 42 метри, а розмах крила в 34 метри, тобто кожен з цих двох «бомберів» більше наприклад в 1,5 рази за Boeing 737. Але в тому і проблема, що на радарі ці бомбардувальники побачити можна, а от з яким саме завданням вони злітають – ні", - роз'яснює експерт.
Киричевський закликає подякувати всім, хто займається інформуванням про можливі небезпеки. Незважаючи на втому від постійних попереджень, він робить акцент на важливості усвідомлення, що росіяни при кожному масованому ракетному ударі намагаються зламати Україну.
"Що з цим всім робити на індивідуальному рівні – кожен має вирішувати сам, але виходячи з того, що росіяни при кожному масованому ракетному ударі ставлять собі за мету не просто вибити нам певну кількість генерації чи іншої інфраструктури. Але й взагалі зламати як країну до стану овочів. Триматись в цій ситуації маємо разом", - підкреслив Киричевський.
Військові експерти не виключають, що зниження активності Росії у липні може бути знаком накопичення боєкомплекту для нового удару по Києву або інших регіонах України найближчим часом.
Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко допускає, що диктатор Путін продовжує шукати найболісніший ракетний шлях до столиці. Загалом, Росія здатна організовувати лише одну масовану ракетну атаку на Україну щомісяця. Такий рівень атак спостерігався протягом останніх кількох місяців, зокрема 1 червня та 8 липня. І після однієї масованої атаки ворог береться за організацію наступної.
Зазначимо, що останнім часом Росія змінила тактику ракетних ударів. Військові аналітики називають як мінімум декілька причин збільшення атак країни-терориста по цивільних цілях в Україні - це істерика диктатора Путіна, спроба виснажити українське ППО та залякати українців. Тому чи не кожного для мешканців Києва, Харкова, Дніпра і інших міст залишається загроза масованих обстрілів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.