"На сьогодні секретар РНБО сформулював цей пункт як «інформаційна твердість». Це загальна історія, до якої залучені різні структури, зокрема обидві розвідки, а також СБУ"
Луна знаходиться в зростаючій фазі, а значить сприяє новим починанням, дає нам додаткову енергію
“Ця пісня про добрі і світлі почуття. Мені сподобалось слово “Неабищо”, бо воно не звичне, ми так називаємо людей які нам подобаються, чи яких ми кохаємо. Мене називали “моє неабищо”, мені це сподобалось, тому що я відчула в цьому слові певну унікальність, милозвучність. Це слово і смішне, і дивне, але дуже моє”, - коментує TAYANNA.
Як вийшло, що вона взагалі нахилилася
Якщо дивитись на світлини сильно нахиленої Пізанської вежі в італійському місті Піза, виникає дивне відчуття небезпеки. Щороку сюди приїздять туристи, які роблять фото, не надто переймаючись тим, що ця давня архітектурна споруда може впасти їм на голову. Вочевидь, вона має встояти. То в чому ж секрет вежі, й чому вона досі не впала, розбирався Інформатор.
Щоб зрозуміти, чому Пізанська вежа так і не впала, потрібно озирнутися на її 850-річну історію, яка включає желеподібну землю, десятиліття війни та деякі радикальні зміни планів будівництва, пише IFLScience.
Пізанська вежа - це дзвіниця висотою 57 метрів, розташована на Пьяцца дель Дуомо собору Пізи. На початку 1990-х років вона нахилився під кутом 5,44 градуса. Це наблизило ситуацію до катастрофічного порогу в 5,5 градуса, за якого майже напевно вся конструкція - завалилася б. В загрозливий момент підключились інженери, які, на щастя, підняли дзвіницю на кут нахилу в 3,99 градуса.
Нахил вежі був проблемою протягом століть. Її будівництво почалося в 1173 році. Вже після п’яти років будівельних робіт болотистий ґрунт Пізи почав повільно поглинати фундамент південної сторони, викликаючи нахил. Якби інженери просто продовжили і додали більше поверхів, вірогідно, дзвіниця впала б під своєю вагою. Однак раптово через війну Пізи з Флоренцією будівництво призупинили.
Лише в 1272 році будівництво відновилося, до того часу ґрунт трохи зміцнився, й це дозволило будівельникам підніматися вище. Архітектори також адаптували початкові плани, зробивши південну сторону вежі трохи вищою, ніж до того.
Про це свідчить різна кількість сходинок на верхньому ярусі: шість на півдні, чотири на півночі. Це також означає, що структура злегка вигнута, хоча це ледь помітно неозброєним оком. Та було вже пізно. Вежа набула свого легендарного нахилу, що спричинило безсонні ночі для містобудівників на наступні століття!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.