Чому не працюють Facebook, Instagram, WhatsApp - основні версії масштабного збою

Є кілька версій того, що ж стало причиною глобального збою Facebook, Instagram, WhatsApp та інших соціальних мереж

Чому не працюють Facebook, Instagram, WhatsApp - основні версії масштабного збою

Facebook, Instagram, WhatsApp і ще чортова дюжина додатків зламалися - соціальні мережі не працюють кілька годин і, судячи з усього, ситуація патова. Чи не кожну хвилину з'являються все нові версії того, що спричинило масштабний збій, і парочка з них звучить більш-менш правдоподібно.

Незважаючи на пізній час, про глобальний збій кричать з кожної праски, тому Інформатор вважає своїм обов'язком пояснити, що ж могло статися. Щоб всі ви міцно спали. Отже, попередня версія події - масове оновлення маршрутизаторів в мережі Facebook.

За думку більшості тих, хто розбирається в цій темі, оновили систему "криво". Падіння маршрутизаторів "поклало" всю мережу Facebook і обірвало зв'язок між усіма сервісами компанії, зокрема і внутрішніми, а також з DNS *. Є підстави вважати, що робили все віддалено, тому для того, щоб співробітники компанії отримали фізичний доступ до всього "убитим" маршрутизатором, потрібен час. А оскільки світ частково паралізований пандемією, оперативно доставити величезну кількість співробітників компанії Facebook в різні точки світу, щоб дістатися до обладнання, дещо проблематично.

Здогадки про проблеми з конфігурацією DNS-серверів є і у експертів Associated Press.Журналіст Брайан Кребс звернув увагу, що вранці 4 жовтня DNS-адреси, пов'язані з Facebook, виявилися видалені з глобальних таблиць маршрутизації. Найімовірніше, це стало наслідком помилки, однак теоретично не виключений і внутрішній саботаж.

У тих, які  "вижили" соціальних мережах же активно поширюють інформацію про те, що всьому виною хакерська атака. У деяких ЗМІ з'явилося таке повідомлення: "Представники соцмережі заявили, що стали жертвою масованої DDoS-атаки. При чому, сервери були атаковані практично по всьому світу, внаслідок чого ті просто «лягли»". Однак підтверджень цьому немає, офіційну позицію корпорація так і не озвучила.

Блогери, в свою чергу, публікують страшні подробиці: "Слідом за новинами про збої найбільших соцмереж і месенджерів з'явилася новина про те, що на популярному хакерському форумі зараз продають дані 1,5 мільярда (!) користувачів Facebook. Імена, e-mail, телефонні номера, локації, id і тд. Найбільше зливання даних". Цьому, до речі, також немає підтверджень. Ні в яких офіційних джерелах така інформація не з'являлася.

 Як кажуть репортери New York Times,зараз команда співробітників Facebook намагається вручну перезавантажити сервери центрів обробки даних в Каліфорнії. Можливо, це вирішить проблему. Технічний директор компанії вибачився перед усіма користувачами соціальних мереж, однак конкретної інформації про проблему і терміни її усунення не надав.

* DNS-сервер - це спеціальний комп'ютер, який зберігає IP-адреси сайтів. Основні функції сервера DNS - видавати браузеру адресу сайту по доменному імені і кешувати DNS-записи домену.

Нагадаємо, про перші проблеми в роботі соціальних мереж почали повідомляти приблизно о 18:30 за київським часом. пізніше працювати перестали не тільки сервіси і додатки Facebook, але і його внутрішні інструменти та комунікаційні платформи, включаючи Workplace.

Слідом за Facebook, Instagram і WhatsApp "захворіли"  Netflix і PlayStation - хтось говорив про те, що сайти "лягли" повністю, у когось не запускалися ігри. В цілому на тлі збоїв в соціальних мережах CEO Facebook Марк Цукерберг втратив 6,8 мільярда доларів і ця цифра продовжує зростати. Ситуація сумна, а що, як і гумор, допомагає в таких ситуаціях - кращі меми ми зібрали тут .

Підписуйтесь на наш Telegram-канал,щоб не пропустити важливі новини. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері стежте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live.Підписатися на канал у Viber можна тут .

 

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube