Чому люди раніше не спали в піжамах. Невтішний висновок істориків

Піжама з'явилась відносно недавно - на початку минулого століття. До цього причетна війна

Коли з'явилася піжама
В минулому люди спали оголені або в сорочках, піжам не було

Історики моди переконались, що носити піжами людство почало не так вже й давно. І спровокувала такі зміни - війна. До Першої світової ніхто навіть не чув про нічний спальний костюм зі штанами. А винайшли його британці, одразу після бомбардувань німецькими цепелінами країн блоку Антанти. 

Як виникла піжама 

А от піжаму почали продавати через бомбардування під час Першої світової війни. Тоді навіть чоловічі якийсь час були в новинку. 

Британські журнали пропонували жінкам носити більш практичний нічний одяг – якщо їм доводиться тікати з ліжка серед ночі. Також піжами рекламували як нічний одяг, що має більш презентабельний вигляд. Про останній тепер варто було думати, адже доводилось стикатись із сусідами о третій ранку під час бомбардувань.

Окрім більш презентабельного вигляду, піжама мала ще й кишені, які виявились практичнішими в екстрених ситуаціях, ніж вишита сорочка з мережевним комірцем. Існував також варіант спального костюма - щось на кшталт комбінезона, але він не надто прижився. Історики свідчать, що до кінця тієї війни близько третини жінок спали в піжамах.

Відтоді вони стали популярними, тепер їх носять заради комфорту. Втім, і сьогодні під час ворожих нічних повітряних атак росіян чимала кількість українців спускається в сховища в теплих піжамах або спортивних костюмах їм на заміну. Адже в екстрених ситуаціях тепло та зручність куди важливіші за кокетливий вигляд чи моду. Та безсумнівно, сучасні піжами ще дадуть фору іншим трендам! 

Модні піжами позмагаються за тренди!
Модні піжами позмагаються за тренди!

Історія сорочки

Тривалий час у якості нічного вбрання використовували довгі нічні сорочки. Їхня історія сягає щонайменше 1530 року. Вже тоді з'являється згадка про нічні сорочки, до яких звикли старі письменники. 

"Короткі пальта та вузькі штани були великою образою для старих письменників, які звикли до довгих нічних сорочок", - писав французький лінгвіст Джон Палсгрейв.

В таких і по дому ходили. У 1800-х і 1900-х роках саме нічні сорочки стали більш вишуканими. У 1800-х роках на Заході почали носити нічний одяг типу вільних штанів на шнурівці, які носили на Близькому Сході та в Південній Азії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube